400208-2023 - ResultaatNederland-'s-Gravenhage: Onderzoek en ontwikkeling, en aanverwante adviezen
Aankondiging van een gegunde opdracht
Diensten
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
VWS Onderzoek medicatieveiligheid en medicatieoverdracht
Referentienummer: 201865006.028.111
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
73000000 Onderzoek en ontwikkeling, en aanverwante adviezen
II.1.4.
Korte beschrijving
De opdracht betreft het uitvoeren van een onderzoek bestaande uit twee delen, namelijk:
1. Een beknopt algemeen onderzoek medicatieveiligheid; dit geeft inzicht in de actuele stand van de medicatieveiligheid in Nederland, de effecten van het staande beleid en suggesties ten aanzien van nieuw beleid;
2. Een verdiepend onderzoek medicatieoverdracht; dit brengt de stand van zaken van medicatieoverdracht in de zorgbrede praktijk in beeld; en bevat een bruikbaar meetinstrument voor de medicatieoverdracht.
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2.
Beschrijving
II.2.2.
Aanvullende CPV-code(s)
73110000 Uitvoeren van onderzoek, 73210000 Advies inzake onderzoek
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
De directie GMT is onder andere verantwoordelijk voor het overheidsbeleid inzake geneesmiddelen. De directie houdt zich hierbij bezig met beleid over de werkzaamheid, de kwaliteit en de risico’s van geneesmiddelen. Eén van de doelstellingen hierbij is bij te dragen aan een betere kwaliteit van farmaceutische patiëntenzorg door het terugdringen van het aantal vermijdbare medicatie gerelateerde incidenten.
Om te borgen dat het beleid het maximale gewenste effect heeft, heeft de directie de stand van de medicatieveiligheid in Nederland en de effecten van het staande beleid in de afgelopen 15 jaar meerdere keren laten onderzoeken .
Om een nieuw onderzoek naar medicatieveiligheid uit te laten voeren is begin 2022 een openbare aanbesteding gepubliceerd. Deze aanbesteding bestond uit twee percelen. Voor beide percelen zijn geen inschrijvingen ingediend. Perceel 2 hebben wij vervolgens door middel van een onderhandelingsprocedure zonder (voorafgaande) aankondiging gegund. De opdracht van perceel 1 hebben wij aangepast en opnieuw aanbesteed door middel van een onderhandelingsprocedure (nadat wij vrijwillige transparantie hebben toegepast). Deze publicatie heeft uitsluitend betrekking op deze opdracht van voormalig perceel 1.
De opdracht betreft het uitvoeren van onderstaand onderzoek. Het onderzoek bestaat uit twee delen, namelijk: