409686-2026 - Resultaat
Nederland – Diensten op het gebied van vuilnis en afval – Inzamelen en verwerken textiel gemeenten Bladel, Oirschot en Reusel-De Mierden
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Inzamelen en verwerken textiel gemeenten Bladel, Oirschot en Reusel-De Mierden
Beschrijving: Bizob besteedt aan namen de gemeenten Bladel, Oirschot en Reusel-De Mierden de overeenkomst bestaat uit het voor de gemeenten: inzamelen van textiel; sorteren, vermarkten en/of het (laten) verwerken van het ingezamelde textiel; periodiek rapporteren over de uitgevoerde werkzaamheden; (Optioneel het leveren van verzamelcontainers). Voor het inzamelen en voor de verwerking van het textiel zouden separate overeenkomsten gesloten kunnen worden. Dit kan tot gevolg hebben dat er met verschillende opdrachtnemers een overeenkomst wordt aangegaan. De opdracht zou ook geografisch opgedeeld kunnen worden. Echter de gemeenten willen één opdrachtnemer contracteren zodat de inzameling efficiënt en uniform plaats vindt, en ze één aanspreekpunt krijgt voor het rapporteren, inzamelen, en de verwerking van het textiel. Het gemeentelijk afvalbeleid kan hierdoor effectief en eenvoudig worden gevoerd. Daarmee is de opdracht samengevoegd. Indien de opdracht gesplitst wordt door bijvoorbeeld een perceelindeling, is er meer coördinatie noodzakelijk. Dit brengt extra activiteiten en dus meer (interne) kosten met zich mee. Indien de coördinatie niet optimaal verloopt, kan dit leiden tot minder en slechter textiel, vertraging en daarmee extra overlast voor belanghebbenden (bijvoorbeeld inwoners, medewerkers van de gemeentewerf). Daarbij worden de gemeenten dan ook verantwoordelijk voor de planning en coördinatie van de uitvoering. Omdat dit alles niet in het belang van de gemeenten is en haar circulaire doelen, wordt er geen perceelindeling toegepast en worden de werkzaamheden door één opdrachtnemer uitgevoerd. De overeenkomst per gemeente wordt aangegaan voor een periode van minimaal 4 jaar en maximaal 8 jaar. De beoogde ingangsdatum van de overeenkomst is april 2026. Voor de gemeente Oirschot is een herzieningsclausule op de looptijd van toepassing zie hiervoor het aanbestedingsdocument.
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 90500000 Diensten op het gebied van vuilnis en afval
Aanvullende classificatie (cpv): 19620000 Textielafval, 90510000 Afvalverzameling en –verwerking, 90511000 Diensten voor ophalen van vuilnis, 90512000 Diensten voor afvalvervoer, 90513000 Diensten voor het verwerken en storten van ongevaarlijk afval en vuilnis, 90514000 Diensten voor afvalrecycling
5. Perceel
Perceel: LOT-0000