409730-2026 - Vooraankondiging onderhandse gunning
Nederland – Softwareprogrammering en -advies – Aankondiging vrijwillige transparantie vooraf - licentie, hosting en ondersteuning van de applicatie Elektronisch Loket Kernprocedure
Aankondiging in geval van vrijwillige transparantie vooraf
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Aankondiging vrijwillige transparantie vooraf - licentie, hosting en ondersteuning van de applicatie Elektronisch Loket Kernprocedure
Beschrijving: Het onderhoud van een Elektronisch Loket Kernprocedure Amsterdam voor de overstap van Amsterdamse leerlingen van primair onderwijs (PO) naar voortgezet onderwijs (VO) ten behoeve van het gebruik door alle primair onderwijs en voortgezet onderwijsinstellingen in de regio’s Amsterdam en Diemen Overeenkomst voor 4 jaar, met 2 opties tot verlengen met 2 jaar.
Interne identificatiecode: ELK2026-01
Type procedure: Onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 72200000 Softwareprogrammering en -advies
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Titel: ’Verlenging gebruik en onderhoud van Elektronisch Loket Kernprocedure Amsterdam
Beschrijving: Ieder jaar maken in Amsterdam circa 8.000 kinderen de overstap van het primair onderwijs (PO) naar het voortgezet onderwijs (VO). Een kwetsbaar proces dat maatschappelijk en politiek onder een vergrootglas ligt. Het proces van deze overstap is vastgelegd in een zogenoemde kernprocedure. Stichting ELK coördineert jaarlijks het opstellen van de procedure en voert deze uit. Daarbij maakt Stichting ELK gebruik van de applicatie Elektronisch Loket Kernprocedure (ELK). ELK is een beveiligde webapplicatie die het logistieke en onderwijskundige proces van de kernprocedure voor alle scholen in Amsterdam ondersteunt. In het kader van de kernprocedure wisselen basisscholen en scholen in het voortgezet onderwijs via ELK informatie uit over leerlingen die overstappen, zoals basisschooladvies, onderwijskundige informatie, informatie over de ondersteuningsbehoefte van leerlingen, de doorstroomtoetsscores en de doorstroomtoetsrapportages zelf. Ook loopt de oriëntatiefase en aanmelding voor praktijkonderwijs (PrO) en kleinschalig ondersteunend voortgezet onderwijs (kovo) via ELK. De praktijkscholen kunnen de Toelaatbaarheidsverklaringen (TLV’s) vervolgens aanvragen en volgen in ELK vanwege een koppeling met Indigo. ELK wordt gebruikt door ongeveer 230 PO-scholen en meer dan 90 VO-scholen in de regio Amsterdam en Diemen. ELK is gekoppeld aan het centraal loting- en matchingssysteem (MEPS) aan de hand waarvan leerlingen op basis van de door hen ingevulde voorkeuren worden geplaatst op een VO-school in Amsterdam. ELK vormt aldus een onmisbare en cruciale schakel in de jaarlijkse overstap van circa 8.000 basisschoolleerlingen naar het voortgezet (speciaal) onderwijs, het praktijkonderwijs, het kleinschalig ondersteunend voortgezet onderwijs, de internationale schakelklassen en kopklassen. Het is dan ook van het grootste belang dat er in dit overstapproces niets misgaat. De kwaliteit en continuïteit van dit proces zijn cruciaal en moeten te allen tijde worden gegarandeerd. Overeenkomst voor vier jaar, met 2 opties tot verlengen met 2 jaar
Interne identificatiecode: 1