417087-2024 - Mededinging
België – Onderhoud en reparatie van datanetwerkuitrusting – Raamovereenkomst met één deelnemer voor netwerk infrastructuur, security, services en managed SOC
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Raamovereenkomst met één deelnemer voor netwerk infrastructuur, security, services en managed SOC
Beschrijving: Raamovereenkomst met één deelnemer voor netwerk infrastructuur, security, services en managed SOC Het AP Hogeschool netwerk bestaat uit een redundant en high-available 3-tier campus netwerk opgebouwd rond twee sterpunten via leased lines en dark fibers. Beide sterpunten faciliteren een internet break-out en een stretched datacenter fabric opgebouwd via een SPB architectuur. Security bestaat uit een Fortinet NGFW/IPS active-passive cluster met dynamische segmentatie, Real-time SSL inspectie, hardware acceleratie en online AI-powered security services. De Barracuda WAF-as-a-service beschermt webapplicaties waaronder onze digitale leeromgeving. SentinelOne voorziet op AI en ML gebaseerde threat detection en response voor alle virtuele servers/containers, centrale storage en corporate owned devices. Rapid7 SIEM en XDR log collectie met 365 cloud data retentie is geïntegreerd en online via single pane of glass voor de AP Hogeschool en de primaire partner beschikbaar. Remote SOC faciliteert 24/7/365 monitoring en voorziet volgens vooropgestelde SLA’s en prioriteiten managed SOC services waaronder incident response, Threat hunting, analyse mitigatie, escalatie van de Rapid7 InsightIDR alerts, ... De infrastructuur van de AP Hogeschool is eenvormig en vanuit een streven naar maximale continuïteit en operationaliteit van de dagelijkse activiteiten van de Hogeschool opgebouwd op basis van: Netwerk • Alcatel-Lucent Enterprise Omniswitch - LAN • Aruba & Alcatel-Lucent Enterprise Stellar - WLAN • Alcatel-Lucent Enterprise Omnivista - NMS • APC - UPS Security • Fortinet Fortigate - FIREWALL • Barracuda - WAF • SentinelOne - EPP • Rapid7 - SIEM & XDR Managed SOC • Remote SOC team De hogeschool is op zoek naar één partner, of een combinatie van een primaire partner aangevuld met onderaannemers, zodat deze partij in staat is onderhoud, monitoring, consultancy en technische/ technologische verbeteringen aan te leveren, rekening houdend met de diversiteit van de infrastructuur in de hogeschool. De hogeschool heeft twee netwerkbeheerders in dienst. Deze medewerkers staan in voor de dagelijkse monitoring en onderhoudsactiviteiten om het fysiek netwerk operationeel te houden. De aangestelde partner wordt ingeschakeld wanneer de infrastructuur niet normaal functioneert, dit op vraag van de hogeschool, en zal de nodige acties ondernemen om de normale werking zo snel mogelijk te herstellen. De hogeschool heeft de intentie voor alle opdrachten binnen het raamcontract – onderhoud van bestaande infrastructuur, vervangingsoperaties en toekomstige uitbreidingen – via de primaire partner te handelen. Deze partner draagt dan ook de volledige verantwoordelijkheid voor naleving van de contractvoorwaarden, en staat zelf in voor de controle en opvolging van eventuele derde partijen die hij betrekt. Dit raamcontract heeft voornamelijk als doel om de huidige infrastructuur te onderhouden, vernieuwen en uit te breiden om een optimale capaciteit, functionaliteit, schaalbaarheid en efficiënte werking te garanderen. Inclusief het inrichten van nieuwe campussen en/of uitvoeren van complete hardware refreshes. De hogeschool wenst verder een partner aan te trekken om kwalitatief technisch advies te verlenen over de huidige infrastructuur, maar ook betrokkenheid om een langetermijnarchitectuur en –planning te ontwikkelen om het netwerk modern, relevant en concurrentieel te houden binnen de technologische evoluties. Bij voorkeur beschikt de toekomstige partner dus over engineers vertrouwd met de omgeving om een groot deel van de infrastructuur te kunnen onderhouden en het gevraagde technisch advies te leveren. Bij ontbreken van in-house kennis wordt waar nodig een derde partij ingeschakeld.
Interne identificatiecode: AP/OP/2024-029
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 50312300 Onderhoud en reparatie van datanetwerkuitrusting
Aanvullende classificatie (cpv): 50312310 Onderhoud van datanetwerkuitrusting, 72315000 Beheer van datanetwerken en ondersteunende diensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: AP/OP/2024-029 - 1
Beschrijving: Het AP Hogeschool netwerk bestaat uit een redundant en high-available 3-tier campus netwerk opgebouwd rond twee sterpunten via leased lines en dark fibers. Beide sterpunten faciliteren een internet break-out en een stretched datacenter fabric opgebouwd via een SPB architectuur. Security bestaat uit een Fortinet NGFW/IPS active-passive cluster met dynamische segmentatie, Real-time SSL inspectie, hardware acceleratie en online AI-powered security services. De Barracuda WAF-as-a-service beschermt webapplicaties waaronder onze digitale leeromgeving. SentinelOne voorziet op AI en ML gebaseerde threat detection en response voor alle virtuele servers/containers, centrale storage en corporate owned devices. Rapid7 SIEM en XDR log collectie met 365 cloud data retentie is geïntegreerd en online via single pane of glass voor de AP Hogeschool en de primaire partner beschikbaar. Remote SOC faciliteert 24/7/365 monitoring en voorziet volgens vooropgestelde SLA’s en prioriteiten managed SOC services waaronder incident response, Threat hunting, analyse mitigatie, escalatie van de Rapid7 InsightIDR alerts, ... De infrastructuur van de AP Hogeschool is eenvormig en vanuit een streven naar maximale continuïteit en operationaliteit van de dagelijkse activiteiten van de Hogeschool opgebouwd op basis van: Netwerk • Alcatel-Lucent Enterprise Omniswitch - LAN • Aruba & Alcatel-Lucent Enterprise Stellar - WLAN • Alcatel-Lucent Enterprise Omnivista - NMS • APC - UPS Security • Fortinet Fortigate - FIREWALL • Barracuda - WAF • SentinelOne - EPP • Rapid7 - SIEM & XDR Managed SOC • Remote SOC team
Interne identificatiecode: 1