417528-2024 - Resultaat
België – Projectbeheerdiensten, met uitzondering van projecten bij bouwwerkzaamheden – Coördinatieopdracht voor beheer en activering van de overgangsperiode van het Usquare.brussels-project op de site van de voormalige Kazerne van Elsene.
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Coördinatieopdracht voor beheer en activering van de overgangsperiode van het Usquare.brussels-project op de site van de voormalige Kazerne van Elsene.
Beschrijving: Coördinatieopdracht voor beheer en activering van de overgangsperiode van het Usquare.brussels-project op de site van de voormalige Kazerne van Elsene. De Maatschappij voor Stedelijke Inrichting (MSI) wil de voltooiing van de eerste grote fase van de werken aangrijpen om een nieuw project van voorlopig beheer op de site uit te rollen. Nadat het 1e project van tijdelijke invulling (onder de naam See U) - dat tussen april 2019 en augustus 2022 plaatsvond - ten einde liep, werd er heel wat werk verzet. Dat zal tegen de zomer van 2024 worden afgerond. Het gaat voornamelijk om: • de volledige reconversie van de gebouwen A, A’, B, C’, C en C’’ langs de Generaal Jacqueslaan. Hierin wordt de nieuwe cluster van academische activiteiten van de Université Libre de Bruxelles (ULB) en de Vrije Universiteit Brussel (VUB) ondergebracht; • bodemsanering en verwijderen van asbest uit alle gebouwen op de site; • afbraakwerken zodat er plaats vrijkomt om er op termijn de nieuwe openbare tuin aan te leggen en 2 nieuwe toegangen tot de site te voorzien; • de ontmanteling van de telecommunicatiemast ASTRID; • volledig herstel van het net voor wateraanvoer en van het rioleringsstelsel, en de verwezenlijking van de infrastructuur voor geïntegreerd regenwaterbeheer op de site; • de aanleg van 3 velden met geothermische sondes, van alle leidingen van het nieuwe warmte- en koelingsnet en de bouw van een nieuwe centrale stookruimte. De voltooiing van die werkzaamheden betekent dat er voor de MSI (eigenaar van de site) een nieuwe periode van voorlopig beheer van de Usquare.brussels site kan aanvatten. Met uitzondering van de reconversie van de Clos des mariés (gebouwen S, T, U en V - zie plan onder punt IV.2.2.2) tot sociale woningen worden er vóór begin 2027 geen grote werven opgestart. De MSI zou dan ook in overleg met de ULB en de VUB (de universiteiten) en met de Gemeente Elsene een opdrachtnemer (coördinatieteam) willen aanstellen aan wie het beheer en de activering van de gebouwen en buitenruimten binnen de nieuwe perimeter van tijdelijk beheer worden toevertrouwd (voorwerp van deze opdracht).
Interne identificatiecode: PPP0UX-432/4159/CS-OT-499
Type procedure: Openbaar
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79421000 Projectbeheerdiensten, met uitzondering van projecten bij bouwwerkzaamheden
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: CS-OT-499