42935-2023 - ResultaatNederland-'s-Gravenhage: Uitvoeren van onderzoek
Aankondiging van een gegunde opdracht
Diensten
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
Effecten van nutriëntenfluxen op de biogeochemie en vegetatie van kwelzones’
Referentienummer: OBN-2022-137-EA
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
73110000 Uitvoeren van onderzoek
II.1.4.
Korte beschrijving
Voor beheerders en beleidsmakers is zinvol om te weten hoe laag stoffluxen van nitraat, sulfaat en fosfaat via het grondwater moeten zijn voor het duurzaam voortbestaan en een goede kwaliteit van kwelafhankelijk habitats. Die kennis is nodig voor de uitwerking en dimensionering van maatregelen voor verbetering van de grondwaterkwaliteit. Doel van dit onderzoek is 1) het kwantificeren van stofbelasting van kwelzones, 2) het leggen van een relatie tussen enerzijds stofbelasting, stofconcentratie en kwelflux en anderzijds de biogeochemische processen die belangrijk zijn voor kwelhankelijke habitats en 3) een diagnose instrument opstellen waarmee risico’s van aanvoer van nitraat, sulfaat en fosfaat door grondwater voor kwelafhankelijke natuurgebieden worden vastgesteld en de noodzaak van brongerichte maatregelen eenvoudig kunnen worden gekwantificeerd.
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2.
Beschrijving
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
Voor het onderzoek is in totaal € 326.000 incl. btw (€ 269.421,48 excl. btw) beschikbaar. Het verwerven van co-financiering wordt aangeraden gezien de complexiteit van het onderwerp.