Soort aanbestedende dienst Regionale of plaatselijke instantie
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
Functioneel herstel van schraalgraslanden in het droge heidelandschap
Referentienummer: UPN-2022-003-DZ
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie 73110000 Uitvoeren van onderzoek
II.1.4.
Korte beschrijving
Het onderzoek is verkennend van aard: waar en hoe leveren schraalgraslanden op de droge hogere zandgronden in Nederland een belangrijke bijdrage aan het functioneren van een compleet droog heidelandschap. Welke oplossingsrichtingen bieden schraalgraslanden voor het herstel van zo’n landschap? Welke kenmerken (indicatoren) kunnen hiervoor worden gebruikt en hoe zijn deze kenmerken ontstaan? Als hypothese geldt dat naast de geologische uitgangssituatie en bodemkenmerken ook historisch landgebruik en beheerhistorie (‘ancient grasslands’) het ecologisch functioneren van schraalgraslanden binnen het heidelandschap verklaren. Hierbij kunnen ook veldproeven uit eerder onderzoek in droge heiden en heischrale graslanden worden betrokken.
II.1.6.
Inlichtingen over percelen Verdeling in percelen: neen
II.2.
Beschrijving
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
Voor het onderzoek is in totaal € 300.000,00 incl. btw (€ 247.933,88 excl. btw) beschikbaar.