See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Titel: levering, installatie en onderhoud van elektronische medicatieuitgiftekasten en koppelbare medicatiekarren
Beschrijving: Voorwerp van deze leveringen: levering, installatie en onderhoud van elektronische medicatieuitgiftekasten, gecombineerd met koppelbare medicatiekarren. Ook de juiste ICT-koppelingen moeten voorzien worden. Toelichting: Het afsluiten van een raamovereenkomst met meerdere deelnemers, voor het leveren en installeren van elektronische medicatieuitgiftekasten, voor leden van het Plexus zorgnetwerk. Momenteel zijn er op verschillende diensten elektronische afgesloten geneesmiddelenkasten in gebruik. Dit om medicatie strikter te beveiligen tegen ontvreemding en misbruik. Alsook om traceerbaarheid en aanrekening te faciliteren Voor kritieke diensten, medisch-technische diensten en het bevallingskwartier is dit bedoeld als extra beveiliging van grote hoeveelheden hoog potente, verdovende middelen. Zowel de toegang tot de kast wordt begrensd via rechten, alsook de uitname uit de kast (geselecteerde geneesmiddel en operator worden geregistreerd). Voor niet-kritieke diensten worden deze kasten geplaatst voor het toegankelijk maken van specifieke medicatie voor verpleegkundigen/artsen. Bijkomende elementen zijn de nood aan traceerbaarheid van de uitnames om de volledige aanrekening en veiligheid te garanderen. De software van deze nieuwe elektronische kasten moet compatibel zijn met de software en andere elektronische voorraad- en distributiesystemen van de deelnemende Plexusinstelling. Tevens moeten toekomstige keuzes vanuit het Plexus-netwerk hierop aansluiting kunnen vinden. Deze opdracht wordt in de markt geplaatst voor de leden van het Plexus zorgnetwerk. Het is belangrijk voor elk lid van het Plexus zorgnetwerk om de keuzen te hebben tussen het aanschaffen van nieuwe elektronische medicatieuitgiftekasten of het upgraden van de bestaande kasten. De opdracht wordt opgesplitst in percelen. Er worden drie percelen uitgeschreven. Het is de bedoeling om een raamovereenkomst af te sluiten met 1 leverancier per perceel. De opdracht is opgedeeld in volgende percelen: Perceel 1 “aankoop, installatie en onderhoud van elektronische medicatieuitgiftekasten”: Toelichting: Een raamovereenkomst voor een periode van 10 jaar, voor levering, plaatsing, indienststelling en onderhoud van een 70-tal elektronische medicatieuitgifte opstellingen/kasten. De elektronische medicatieuitgifte kasten worden geplaatst in kritieke en niet-kritieke diensten van het ziekenhuis. Deze kasten ondersteunen verschillende stappen van het medicatieproces: beveiligen, automatiseren, controleren en documenteren van de bevoorrading, de uitname per patiënt en de teruggave van de geneesmiddelen. De basis is de koppeling met het elektronisch medicatievoorschrift/ elektronische patiëntendossier, wat leidt tot de mogelijkheid tot uitname van medicatie per patiënt en per toedieningsmoment. De opdracht omvat het voorzien in alle onderdelen van het volledige systeem voor geneesmiddelendistributie met betrekking tot de elektronische medicatieuitiftekasten, die gekoppeld zijn met de apotheeksoftware en het elektronisch medicatie voorschrift, inclusief koppeling met bestaande softwarepakketten. Het is van vitaal belang dat er een functionele koppeling bestaat of binnen een door de aanbesteder aangegeven termijn ontwikkeld wordt tussen de aangeboden oplossingen en de software die binnen de aanbestedende overheden gebruikt wordt. Tevens wensen we de mogelijkheid te voorzien om de elektronische kast te koppelen met medicatiekarren, om na verbruik van medicatie uit deze medicatiekar, een vlotte herbevoorrading te laten uitvoeren vanuit de elektronische medicatieuitgiftekast. Perceel 2 “upgrade software van bestaande uitgiftekasten”: Toelichting: De aanbesteder maakt reeds gebruik van medicatieuitgiftekasten en wenst voor de modellen vanaf 2012 een upgrade te voorzien zodat deze oudere kasten ook future proof zijn qua software en hardware. Deze medicatieuitgiftekasten hebben een ombouw nodig waarbij oa bepaalde elektronische componenten moeten vervangen worden. Ook bepaalde hardware (zoals het scherm) moet vervangen worden. De oudere modellen moeten vervangen worden (zie perceel 1). Bijgevoegd een lijst van de bestaande kasten. <medicatieuitgiftekasten installed base.xlsx> Perceel 3 “koppelbare medicatieuitgiftekarren (anesthesiekarren). Toelichting: De medicatieuitgiftekarren bieden een ergonomische en flexibele oplossing voor het veilig transporteren, stockeren en toedienen van medicijnen in een bedside context. Ze vergroten de nauwkeurigheid van medicatietoediening met individueel afsluitbare lades. Deze medicatieafgiftekarren kunnen o.a. helpen bij een efficiënte opslag, organisatie en beveiliging van anesthesie. Ze worden gekoppeld met een elektronische medicatieuitgiftekast en kunnen verbruik en herbevoorrading registreren. De software voor deze medicatieuitgiftekarren moet compatibel zijn met de nieuwe en bestaande elektronische medicatieuitgiftekasten.
Interne identificatiecode: PPP0WC-484/6572/P8450 tem P8452
Type procedure: Onderhandelingsprocedure met voorafgaande oproep tot mededinging / mededingingsprocedure met onderhandeling
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33196000 Medische hulpmiddelen
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: Aankoop, installatie en onderhoud van medicatieuitgiftekasten
Beschrijving: Een raamovereenkomst voor een periode van 10 jaar, voor levering, plaatsing, indienststelling en onderhoud van een 70-tal elektronische medicatieuitgifte opstellingen/kasten. De elektronische medicatieuitgifte kasten worden geplaatst in kritieke en niet-kritieke diensten van het ziekenhuis. Deze kasten ondersteunen verschillende stappen van het medicatieproces: beveiligen, automatiseren, controleren en documenteren van de bevoorrading, de uitname per patiënt en de teruggave van de geneesmiddelen. De basis is de koppeling met het elektronisch medicatievoorschrift/ elektronische patiëntendossier, wat leidt tot de mogelijkheid tot uitname van medicatie per patiënt en per toedieningsmoment. De opdracht omvat het voorzien in alle onderdelen van het volledige systeem voor geneesmiddelendistributie met betrekking tot de elektronische medicatieuitiftekasten, die gekoppeld zijn met de apotheeksoftware en het elektronisch medicatie voorschrift, inclusief koppeling met bestaande softwarepakketten. Het is van vitaal belang dat er een functionele koppeling bestaat of binnen een door de aanbesteder aangegeven termijn ontwikkeld wordt tussen de aangeboden oplossingen en de software die binnen de aanbestedende overheden gebruikt wordt. Tevens wensen we de mogelijkheid te voorzien om de elektronische kast te koppelen met medicatiekarren, om na verbruik van medicatie uit deze medicatiekar, een vlotte herbevoorrading te laten uitvoeren vanuit de elektronische medicatieuitgiftekast.
Interne identificatiecode: P8450_1
Opties:
Beschrijving van de opties: Vereiste opties (De inschrijvers zijn verplicht om voor volgende vereiste optie een offerte in te dienen: - Post 14 [Vereiste optie] Onderhoudscontract - jaarpremie preventief onderhoud De prijs voor het preventief onderhoudscontract (10 jaar - waarborgperiode) moet mee opgenomen worden in de offerte. - Post 15 [Vereiste optie] Onderhoudscontract software - upgrades en updates De prijs voor software upgrades en updates (10 jaar - waarborgperiode) moet mee opgenomen worden in de offerte. Een optie is een bijkomend element dat niet strikt noodzakelijk is voor de uitvoering van de opdracht. De aanbestedende overheid is nooit verplicht om een optie te bestellen, noch bij de sluiting, noch tijdens de uitvoering van de opdracht. Er zijn geen toegestane opties voorzien. Vrije opties worden niet toegelaten.)
Perceel: LOT-0002
Titel: Upgrade software van bestaande uitgiftekasten
Beschrijving: De aanbesteder maakt reeds gebruik van medicatieuitgiftekasten en wenst voor de modellen vanaf 2012 een upgrade te voorzien zodat deze oudere kasten ook future proof zijn qua software en hardware. Deze medicatieuitgiftekasten hebben een ombouw nodig waarbij oa bepaalde elektronische componenten moeten vervangen worden. Ook bepaalde hardware (zoals het scherm) moet vervangen worden. De oudere modellen moeten vervangen worden (zie perceel 1). Bijgevoegd een lijst van de bestaande kasten. <medicatieuitgiftekasten installed base.xlsx>
Interne identificatiecode: P8451_2
Perceel: LOT-0003
Titel: Koppelbare medicatieuitgiftekarren
Beschrijving: Een raamovereenkomst voor een periode van 10 jaar, voor levering, plaatsing, indienststelling en onderhoud van medicatieuitgiftekarren/ anesthesiekarren. De medicatieuitgiftekarren bieden een ergonomische en flexibele oplossing voor het veilig transporteren, stockeren en toedienen van medicijnen in een bedside context. Ze vergroten de nauwkeurigheid van medicatietoediening met individueel afsluitbare lades. Deze medicatieafgiftekarren kunnen o.a. helpen bij een efficiënte opslag, organisatie en beveiliging van anesthesie. Ze worden gekoppeld met een elektronische medicatieuitgiftekast en kunnen verbruik en herbevoorrading registreren. De software voor deze medicatieuitgiftekarren moet compatibel zijn met de nieuwe en bestaande elektronische medicatieuitgiftekasten.
Interne identificatiecode: P8452_3
Beschrijving van de opties: Vereiste opties (Niet gespecifieerd)