4565-2023 - ResultaatNederland-Enschede: Software voor onderwijsdoeleinden
Aankondiging van een gegunde opdracht
Leveringen
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
Europese aanbesteding Learning Management Systeem
Referentienummer: T9446
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
48190000 Software voor onderwijsdoeleinden
II.1.4.
Korte beschrijving
Saxion is op zoek naar een nieuwe Learning Management Systeem (LMS). De aanleiding voor deze aanbesteding is het feit dat Saxion, wegens het verlopen van het contract, verplicht is om Blackboard aan te besteden. Blackboard is het huidig learning managementsysteem (LMS) van Saxion en is daarmee het hart van de digitale leeromgeving (DLO).
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2.
Beschrijving
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
De opdracht betreft het leveren, implementeren, onderhouden en ter beschikking stellen van
een blijvend up to date LMS in de vorm van een Software as a Service (SaaS) oplossing,
inclusief de daarbij behorende scholing, ondersteuning, adviezen en integraties. Saxion wil
deze oplossing (inclusief de aan de opdracht verbonden gerelateerde dienstverlening)
afnemen bij één gedegen partij, die zich in de markt heeft bewezen.
De opdracht omvat daarmee ten minste:
1. Het leveren, inrichten en hosten (ter beschikking stellen en onderhouden) van een LMS,
inclusief dataopslag. In eerste instantie in de vorm van een Software as a Service (SaaS) oplossing (inclusief updates, upgrades, e.d.) conform de eisen uit de voorliggende
aanbestedingsdocumenten, waarbij de mogelijkheid open wordt gehouden om bij eventuele
toekomstige technologische ontwikkelingen het LMS in een andere vorm dan SaaS te
gebruiken;
2. Het bieden van ondersteuning bij de implementatie en bij de transitie van het huidige naar
het nieuwe LMS, waaronder projectmanagement en technische en functionele consultancy
van leverancierszijde. Van Opdrachtnemer wordt daarbij verwacht dat zij kennis heeft van
onderwijs, dat zij Saxion m.b.t. het LMS adviseert over de onderwijskundige inrichting en dat
zij best practices levert voor het gebruik en beheren van het LMS, zowel bij de implementatie
als na in productie name;
3. Het ondersteunen bij het realiseren van benodigde koppelingen en integraties naar
relevante systemen, zowel tijdens implementatie als in de toekomst;
4. Het verzorgen van de opleiding van maximaal 40 kerngebruikers en functioneel
beheerders/key-users, zowel bij de implementatie als tussentijds in het geval van nieuwe
releases, updates/upgrades;
5. Het leveren van consultancydiensten;
6. Indien aanwezig, het leveren en/of ter beschikking stellen van additionele
programmatuur/apps aanvullend op het LMS. Dit vervangt niet de eis dat alle functionaliteit
zoals deze logischerwijs voortkomt uit de aanbestedingsdocumenten in ieder geval in de
vorm van SaaS ter beschikking moet worden gesteld, tenzij in de stukken uitdrukkelijk
anders aangegeven.
Het is mogelijk dat modules en nieuwe technologieën (welke in het verlengde liggen van de
bepaalde scope) die op het moment van Inschrijven nog niet bestaan of nog niet uitvoerbaar
zijn, tijdens de looptijd van de overeenkomst toegepast worden. Mocht deze situatie zich
voordoen, dan hoeft er geen aanvullende opdracht uitgevoerd te worden. Eventuele
toekomstige aanvullingen worden afgesloten onder de voorwaarden en overeenkomst zoals
overeengekomen tijdens deze aanbesteding. Wettelijke verplichtingen en /of wijzigingen
kunnen ook zonder wezenlijke wijziging geïmplementeerd worden.