464519-2026 - Mededinging
Polen – Geheugendragers en lezerapparaten – Zakup, dostawa i wdrożenie sprzętu informatycznego z oprogramowaniem oraz usług z zakresu cyberbezpieczeństwa dla WIKOM Wodociągi i Oczyszczanie Miasta sp. z o.o. w Korszach w ramach realizacji projektu grantowego „Cyberbezpieczne Wodociągi”
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling - Bericht van wijziging van een aankondiging
Leveringen - Diensten
2. Procedure
Procedure
TitelZakup, dostawa i wdrożenie sprzętu informatycznego z oprogramowaniem oraz usług z zakresu cyberbezpieczeństwa dla WIKOM Wodociągi i Oczyszczanie Miasta sp. z o.o. w Korszach w ramach realizacji projektu grantowego „Cyberbezpieczne Wodociągi”
Beschrijving1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa, wdrożenie, konfiguracja oraz uruchomienie infrastruktury teleinformatycznej i systemów cyberbezpieczeństwa, wraz ze świadczeniem usług towarzyszących, obejmujących w szczególności: 1) dostawę, wdrożenie i konfigurację infrastruktury serwerowej, w tym: a) dostawę 2 serwerów oraz utworzenie i konfigurację klastra wysokiej dostępności (HA), 2) dostawę, wdrożenie i konfigurację systemów przechowywania danych, w tym: a) systemu pamięci masowej (storage) wraz z konfiguracją przestrzeni dyskowej i integracją z klastrem, b) biblioteki taśmowej wraz z wdrożeniem i konfiguracją archiwizacji, c) systemu pamięci typu NAS wraz z konfiguracją jako repozytorium kopii zapasowych.; 3) dostawę, wdrożenie i konfigurację infrastruktury sieciowej, w tym: a) punktów dostępowych WiFi wraz z konfiguracją sieci bezprzewodowej i segmentacją dostępu, b) realizację usługi segmentacji sieci IT/OT/ICS/IIoT; 4) dostawę, wdrożenie i konfigurację systemów bezpieczeństwa, w tym: a) urządzeń klasy firewall wraz z konfiguracją polityk bezpieczeństwa, filtracji ruchu oraz stref IT/OT, b) systemów IDS/IPS, c) rozwiązania do centralnej analizy logów, d) systemu klasy SIEM, e) systemu monitorowania infrastruktury IT/OT, f) systemu DLP; 5) dostawę, wdrożenie i konfigurację oprogramowania zabezpieczającego, w tym: a) oprogramowania antywirusowego z modułem EDR b) oprogramowania do ochrony przed ransomware, c) oprogramowania antyspam, d) oprogramowania MDM; 6) dostawę i konfigurację infrastruktury fizycznej i zasilania, w tym: a) zasilaczy awaryjnych UPS, b) szaf rack wraz z montażem oraz uporządkowaniem okablowania; 7) dostawę licencji oraz wdrożenie oprogramowania systemowego, w tym: a) licencji systemów serwerowych, b) licencji dostępowych (CAL), c) wdrożenie i integrację usług katalogowych; 8) świadczenie usług wdrożeniowych i konfiguracyjnych, w tym: a) hardening środowiska IT/OT, b) konfigurację polityk bezpieczeństwa oraz integrację systemów; 9) świadczenie usług szkoleniowych w zakresie cyberbezpieczeństwa, obejmujących: a) szkolenia ogólne podnoszące świadomość cyberzagrożeń, b) szkolenia dla kadry zarządzającej, c) szkolenia specjalistyczne z zakresu wdrożonych systemów, d) przeprowadzenie testów socjotechnicznych; 10) opracowanie, wdrożenie oraz utrzymanie systemów zarządzania, w tym: a) Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI), b) Systemu Zarządzania Ciągłością Działania (SZCD), c) planów odtwarzania po awarii; 11) świadczenie usług audytowych i doradczych, w tym: a) przeprowadzenie audytów SZBI i SZCD oraz audytów zgodności, b) doradztwo w zakresie opracowania warunków umów oraz utrzymania infrastruktury. 2. Przedmiot zamówienia ma być dostarczone do siedziby Zamawiającego w ul. Wojska Polskiego 40, 11-430 Korsze 3. Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej „OPZ”, został zawarty w załączniku nr 4 do SWZ oraz w Projektowanych Postanowieniach Umownych (PPU) stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
Eerdere aankondiging174368-2026
Interne identificatiecodeNr postępowania: 1/2026
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldja
Rechtvaardiging voor de versnelde procedureZamawiający opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne - art. 138 ust 2 pkt. 1 pzp
Doel
Aard van het contractLeveringen
Aanvullende aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 30233000 Geheugendragers en lezerapparaten
Aanvullende classificatie (cpv): 48820000 Servers, 48000000 Software en informatiesystemen, 30233141 Redundant Array of Independent Disk (RAID), 48730000 Beveiligingssoftware, 42961100 Toegangscontrolesysteem, 48100000 Speciale software voor de industrie, 79212000 Auditdiensten, 32420000 Netwerkuitrusting, 79417000 Veiligheidsadviezen, 80500000 Opleidingsdiensten
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Beschrijving1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa, wdrożenie, konfiguracja oraz uruchomienie infrastruktury teleinformatycznej i systemów cyberbezpieczeństwa, wraz ze świadczeniem usług towarzyszących, obejmujących w szczególności: 1) dostawę, wdrożenie i konfigurację infrastruktury serwerowej, w tym: a) dostawę 2 serwerów oraz utworzenie i konfigurację klastra wysokiej dostępności (HA), 2) dostawę, wdrożenie i konfigurację systemów przechowywania danych, w tym: a) systemu pamięci masowej (storage) wraz z konfiguracją przestrzeni dyskowej i integracją z klastrem, b) biblioteki taśmowej wraz z wdrożeniem i konfiguracją archiwizacji, c) systemu pamięci typu NAS wraz z konfiguracją jako repozytorium kopii zapasowych.; 3) dostawę, wdrożenie i konfigurację infrastruktury sieciowej, w tym: a) punktów dostępowych WiFi wraz z konfiguracją sieci bezprzewodowej i segmentacją dostępu, b) realizację usługi segmentacji sieci IT/OT/ICS/IIoT; 4) dostawę, wdrożenie i konfigurację systemów bezpieczeństwa, w tym: a) urządzeń klasy firewall wraz z konfiguracją polityk bezpieczeństwa, filtracji ruchu oraz stref IT/OT, b) systemów IDS/IPS, c) rozwiązania do centralnej analizy logów, d) systemu klasy SIEM, e) systemu monitorowania infrastruktury IT/OT, f) systemu DLP; 5) dostawę, wdrożenie i konfigurację oprogramowania zabezpieczającego, w tym: a) oprogramowania antywirusowego z modułem EDR b) oprogramowania do ochrony przed ransomware, c) oprogramowania antyspam, d) oprogramowania MDM; 6) dostawę i konfigurację infrastruktury fizycznej i zasilania, w tym: a) zasilaczy awaryjnych UPS, b) szaf rack wraz z montażem oraz uporządkowaniem okablowania; 7) dostawę licencji oraz wdrożenie oprogramowania systemowego, w tym: a) licencji systemów serwerowych, b) licencji dostępowych (CAL), c) wdrożenie i integrację usług katalogowych; 8) świadczenie usług wdrożeniowych i konfiguracyjnych, w tym: a) hardening środowiska IT/OT, b) konfigurację polityk bezpieczeństwa oraz integrację systemów; 9) świadczenie usług szkoleniowych w zakresie cyberbezpieczeństwa, obejmujących: a) szkolenia ogólne podnoszące świadomość cyberzagrożeń, b) szkolenia dla kadry zarządzającej, c) szkolenia specjalistyczne z zakresu wdrożonych systemów, d) przeprowadzenie testów socjotechnicznych; 10) opracowanie, wdrożenie oraz utrzymanie systemów zarządzania, w tym: a) Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI), b) Systemu Zarządzania Ciągłością Działania (SZCD), c) planów odtwarzania po awarii; 11) świadczenie usług audytowych i doradczych, w tym: a) przeprowadzenie audytów SZBI i SZCD oraz audytów zgodności, b) doradztwo w zakresie opracowania warunków umów oraz utrzymania infrastruktury. 2. Przedmiot zamówienia ma być dostarczone do siedziby Zamawiającego w ul. Wojska Polskiego 40, 11-430 Korsze 3. Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej „OPZ”, został zawarty w załączniku nr 4 do SWZ oraz w Projektowanych Postanowieniach Umownych (PPU) stanowiących załącznik nr 5 do SWZ. 4. Na potwierdzenie, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania Opisu przedmiotu zamówienia w zakresie parametrów technicznych, Zamawiający żąda przedstawienia następujących informacji i przedmiotowych środków dowodowych: 1) w Formularzu oferty - załącznik nr 1 do SWZ, Wykonawca musi podać nazwę producenta, typ lub model wszystkich oferowanych sprzętów informatycznych. W Formularzu ofertowym Wykonawca musi również podać informacje jednoznacznie identyfikująca oferowane oprogramowanie. Identyfikacja powinna być możliwa na podstawie podanej nazwy producenta i numeru lub wersji oferowanego oprogramowania. Informacje te stanowić będą treść oferty zgodnie z treścią rozdziału XIII ust. 2; 2) dla serwerów wskazanych w poz. 1 OPZ – certyfikat EPEAT 2.0 na poziomie co najmniej Silver dla oferowanego modelu serwera, przy czym dopuszcza się złożenie wydruku z oficjalnej bazy produktowej dostępnej pod adresem https://www.epeat.net/product-finder albo dokumentu równoważnego; 3) dla serwerów wskazanych w poz. 1 OPZ – wynik testu wydajności procesora w konfiguracji dwuprcesorowej, potwierdzający uzyskanie wyniku nie niższego niż 374 punktów w teście SPECrate®2017_int_base, opublikowanym przez SPEC.org (www.spec.org) przy czym wymagany jest wydruk z oficjalnej bazy wyników SPEC potwierdzający osiągnięty wynik dla oferowanej konfiguracji; 5. Jeżeli Wykonawca nie złoży któregoś w przedmiotowych środków dowodowych opisanych w ust. 1 lub ten przedmiotowy środek dowodowy będzie niekompletny, Zamawiający, na podstawie art. 107 ust. 2 p.z.p., przewiduje możliwość złożenia lub uzupełnienia tego środka dowodowego. Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych w wyznaczonym terminie. Wezwanie nie będzie mogło dotyczyć uzupełnienia nazwy i oznaczenia oferowanego sprzętu informatycznego oraz nazwy i numeru lub wersji oferowanego oprogramowania sterującego. Wezwanie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, zgodnie z art. 107 ust. 3 p.z.p., nie będzie mogło być zastosowane w sytuacji, gdy informacje zawarte w przedmiotowych środkach dowodowych będą służyły potwierdzeniu zgodności z kryteriami oceny ofert.
Aanvullende classificatie (cpv): 48820000 Servers, 32420000 Netwerkuitrusting, 48000000 Software en informatiesystemen, 30233141 Redundant Array of Independent Disk (RAID), 48730000 Beveiligingssoftware, 42961100 Toegangscontrolesysteem, 48100000 Speciale software voor de industrie, 79212000 Auditdiensten, 79417000 Veiligheidsadviezen, 80500000 Opleidingsdiensten