467502-2024 - Mededinging
België – Laboratoriuminstrumenten, optische en precisie-instrumenten (uitgezonderd brillen) – Levering van een systeem voor massaspectrometrie en bijhorende reagentia voor neonatale screening toegepast op de massaspectrometer
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
2. Procedure
Procedure
Titel: Levering van een systeem voor massaspectrometrie en bijhorende reagentia voor neonatale screening toegepast op de massaspectrometer
Beschrijving: Huidige opdracht betreft het afsluiten van - een overeenkomst voor de aankoop (voor UZ Leuven en UZ Gent) met onderhoud van massaspectrometers (perceel 1) en - een overeenkomst voor 5 jaar voor de aankoop van bijhorende reagentia voor neonatale screening toegepast op de massaspectrometer (perceel 2). Deze opdracht kadert in de 5-jaarlijkse heraanbesteding van de Vlaamse Overheid hieromtrent, waarvoor UZ Gent en UZ Leuven zich gezamenlijk kandidaat hebben gesteld. De beslissing in de aanbesteding van de Vlaamse Overheid valt vermoedelijk eind 2024 – begin 2025. Echter gezien de Vlaamse Overheid vereist dat de inschrijver aan wie de opdracht zal worden toegewezen zo snel mogelijk een functioneel laboratorium in dienst heeft, dienen de procedures voor het inrichten van het labo reeds te worden opgestart. Indien UZ Gent en UZ Leuven de opdracht van de Vlaamse Overheid niet toegewezen krijgen, zal ook deze opdracht zonder voorwerp worden en derhalve stopgezet worden.
Interne identificatiecode: PPP0WC-378/4407/P8143-8144
Type procedure: Onderhandelingsprocedure met voorafgaande oproep tot mededinging / mededingingsprocedure met onderhandeling
De procedure wordt versneld: ja
Rechtvaardiging voor de versnelde procedure: Hoogdringendheid
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 38000000 Laboratoriuminstrumenten, optische en precisie-instrumenten (uitgezonderd brillen)
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: het afsluiten van een overeenkomst voor aankoop van twee triple quadrupole LC-massaspectrometers (een voor UZ Leuven en een voor UZ Gent) geschikt voor UHPLC-MS metingen
Beschrijving: De aankoop omvat de levering en in dienst stelling met onderhoud van deze twee triple quadrupole LC-massaspectrometriesystemen geschikt voor UHPLC-MS metingen voor neonatale screening. UZ Leuven zal overgaan tot aankoop van 1 van deze toestellen. UZ Gent zal overgaan tot aankoop van het andere toestel. In beide gevallen zal de inschrijver tevens dienen te voorzien in onderhoud. Deze systemen omvatten zowel de massaspectrometers, de nodige kolommen en systemen die kolommanagement mogelijk maken, de nodige software, de koppeling met het LIS en alle andere materiaal en ondersteuning om neonatale screening technisch mogelijk te maken op de toestellen.
Interne identificatiecode: P8143
Aanvullende classificatie (cpv): 38433100 Massaspectrometers
Perceel: LOT-0002
Titel: het afsluiten van een overeenkomst voor 5 jaar voor aankoop van kits voor neonatale screening toegepast op de massaspectrometer
Beschrijving: Dit perceel omvat al hetgeen nodig is van kits met controlemateriaal om gepaste neonatale screening via massaspectrometrie mogelijk te maken, zowel voor UZ Leuven als UZ Gent. De nodige kits dienen geschikt te zijn voor analyse van aminozuren en acylcarnitines voor screening van volgende aandoeningen: - Fenylketonurie (PKU) en hyperfenylalaninemie, - Maple Syrup Urine Disease (MSUD), - Tyrosinemie type I en type II (1st tier succinylacetone), - Homocystinurie (1st tier methionine), - Methylmalonacidemie (MMA), - Propionacidemie (PA), - Isovaleriaan acidemie (IVA), - Glutaaracidemie type 1 (GA1) - Carnitine Palmitoyltransferase deficiëntie 1 (CPT1) - Middenlange keten acyl-CoA dehydrogenase deficiëntie (MCADD) - Multiple acyl-CoA dehydrogenase deficiëntie (MADD) - adenosine en deoxyadenosine voor diagnosestelling ADA/SCID De vermoedelijke hoeveelheden per jaar zijn gebaseerd op de 63 000 geboortes in 2022 plus 10%. De berekening van die 10% houdt rekening met het aantal recalls/hertesten en tweede & derde prikjes bij prematuren.
Interne identificatiecode: P8144
Aanvullende classificatie (cpv): 33696500 Laboratoriumreagentia