470658-2026 - Mededinging
Polen – Machines en toestellen voor testen en meten – DYNAMOMETR UN GTR 24
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling - Bericht van wijziging van een aankondiging
Leveringen
2. Procedure
Procedure
TitelDYNAMOMETR UN GTR 24
BeschrijvingPrzedmiotem zamówienia jest dostawa całkowicie nowego Dynamometru UN GTR 24. Dynamometr UN GTR 24 musi zapewniać przeprowadzanie badań zgodnie z aktualną na dzień złożenia oferty, metodologią Globalnego Regulaminu Technicznego ONZ nr 24 (w skrócie UN GTR 24) wraz późniejszymi zmianami – na zgodność z wymaganiami EURO 7, w zakresie pomiaru zużycia hamulców, emisji cząstek stałych i liczby cząstek z hamulców stosowanych w pojazdach lekkich kategorii 1-1 (M1) i 2 (N1) o masie całkowitej poniżej 3500 kg. Treści Regulaminu wraz z dodatkami i poprawkami: „Globalny Regulamin nr 24 Pomiar Laboratoryjny Emisji z Hamulca dla Pojazdów Lekkich” znajduje się pod linkiem: https://unece.org/transport/standards/transport/vehicle-regulations-wp29/global-technical-regulations-gtrs 2. Napęd Dynamometru UN GTR 24 – wymagane parametry: 2.1. moment hamowania: minimum 1900 Nm,2.2. prędkość obrotowa: minimum 2000 obr./min.2.3. mechaniczna, symulowana lub mechaniczna i symulowana bezwładność niezbędna do przeprowadzenia testów hamulców w pojazdach lekkich kategorii 1-1 (M1) i 2 (N1) o masie całkowitej mniejszej niż 3500kg. 2.4. elektryczny układ napędowy o regulowanej prędkości musi spełniać wymagania normy EN61800-3:2023 lub równoważne, w zakresie odporności i emisji zakłóceń elektromagnetycznych, dla kategorii C2. 3. Rodzaje badanych hamulców Dynamometr UN GTR 24 musi umożliwiać testowanie obu rodzajów hamulców hydraulicznych: hamulca tarczowego i bębnowego oraz hamulca elektromechanicznego (EMB). Do przeprowadzania testów EMB Dynamometr UN GTR 24 musi być wyposażony w konwerter komunikacyjny CAN/USB i odpowiednie źródło zasilania: 48 V/100 A lub o wyższych wartościach napięcia i prądu. 4. Systemy sterująco- pomiarowe Dynamometr UN GTR 24 musi być wyposażone: 4.1. we wszystkie niezbędne układy pomiarowe, aby spełnić wymagania UN GTR 24. Układy pomiarowe muszą zapewniać odpowiednią dokładność wymaganą przez UN GTR 24. 4.2. w przetwornik do pomiaru przemieszczenia płynu hamulcowego – parametru absorpcji płynu hamulcowego. 5. Kondycjonowanie powietrza chłodzącego hamulec Do wykonywania badań niezbędna jest jednostka klimatyzacyjna i układ chłodzenia klimatyzowanym powietrzem, które zapewnia czyste i ciągłe chłodzenie zespołu hamulcowego i transportuje aerozol z obudowy do tunelu próbkującego i sond próbkujących PM/PN. Dynamometr UN GRT 24 musi gwarantować stabilne parametry temperatury i wilgotności wymagane przez UN GTR 24, dlatego między innymi Dynamometr UN GRT 24 musi być odporne na zmiany napięcia zasilania i częstotliwości w zakresie zgodnym z normą PN-EN 50160: 10-2023 lub równoważne. 6. Prace rozwojowe Dynamometr UN GTR 24 musi umożliwiać prace rozwojowe. W tym celu, oprócz metod komunikacji zaproponowanych przez Wykonawcę, Dynamometr UN GTR 24 musi być wyposażone w: 6.1. system umożliwiający jednoczesne korzystanie z co najmniej 12 dowolnych urządzeń łącznie – za pośrednictwem takich rozwiązań jak: TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol), UDP/IP (User Datagram Protocol/Internet Protocol)" lub równoważne.6.2. system komunikacyjny rozszerzający możliwości komunikacyjne o co najmniej: 4 wyjścia analogowe, 4 wejścia analogowe, 4 wyjścia częstotliwościowe i 4 wejścia częstotliwościowe". 7. Wyposażenie do wzorcowania/kalibracji Dynamometr UN GTR 24 musi być wyposażone w dźwignię testową i obciążniki kalibracyjne lub przetwornik siły do wzorcowania/kalibracji przetwornika momentu hamującego lub równoważne. 8. Świadectwa Kalibracji (Wzorcowania) Świadectwa Wzorcowania/Kalibracji wydane przez akredytowane laboratorium wzorcujące według normy ISO 17025 lub równoważne laboratorium wzorcujące. 9. Szkolenie i uruchomienie Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia w siedzibie Zamawiającego (co najmniej 1 dzień) w terminie przewidzianym na wykonanie przedmiotu zamówienia. 10. Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia przedmiotu zamówienia, jego transportu, rozładunku, rozpakowania, umiejscowienia, montażu i integracji w siedzibie BOSMAL. 11. Oprogramowanie Dynamometr UN GTR 24 musi zapewniać przeprowadzanie badań zgodnie z metodologią Globalnego Regulaminu Technicznego ONZ nr 24 na zgodność z wymaganiami EURO 7 oraz realizację prac rozwojowych zgodnie z punktem 6. Dopuszczalne są wszelkie rozwiązania równoważne, pod warunkiem, że testy można przeprowadzić zgodnie z wymaganiami EURO 7. Przez zapisy, w pozostałej części dokumentu, odnoszące się do UN GTR 24 należy zawsze rozumieć, że dopuszczalne są rozwiązania równoważne. Wszelkie zapisy zawarte w SWZ wskazujące na typ, znaki towarowe, patent, pochodzenie, źródła lub szczególnego procesu należy odczytywać wraz z wyrazami „lub równoważne”. Gdy w opisie przedmiotu zamówienia pojawiło się odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych, Zamawiający nie odrzuci oferty tylko dlatego, że oferowana dostawa nie jest zgodna z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 Ustawy, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. W takim wypadku będą miały zastosowanie rozwiązania wskazane w art. 107 ust 2 ustawy Pzp.
Interne identificatiecodeBOS/4/NZ/26
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 38540000 Machines en toestellen voor testen en meten
Aanvullende classificatie (cpv): 38542000 Servo-hydraulische testapparatuur, 38545000 Gasanalysesets, 38341500 Apparatuur voor het opsporen van besmettingen, 38970000 Wetenschappelijk-technische simulator voor onderzoek en testen
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Beschrijving1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu raz spełniają określone przez Zamawiającego w SWZ warunki udziału w postępowaniu. 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 2.1.zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.2.uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.3.sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.4.zdolności technicznej lub zawodowej – doświadczenie wykonawcy: Warunek doświadczenia Wykonawcy zostanie spełniony, gdy Wykonawca: Wykonał w okresie ostatnich 3 lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, jedną dostawę Dynamometru UN GTR 24do badań zgodnie z metodologią Globalnego Regulaminu Technicznego ONZ nr 24, w zakresie pomiaru zużycia hamulców, emisji cząstek stałych i liczby cząstek z hamulców stosowanych w pojazdach lekkich kategorii 1-1 (M1) i 2 (N) o masie całkowitej poniżej 3500 kg i na wezwanie Zamawiającego dostarczy dowody określające, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane. W celu wstępnego potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania, Zamawiający wymaga, złożenia wraz z ofertą, oświadczenia własnego Wykonawcy w postaci Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ). W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia formularz JEDZ składa każdy z Wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia. W przypadku podmiotu udostępniającego zasoby na podstawie art. 118 Ustawy, podmiot udostępniający składa oświadczenie wg wzoru JEDZ w części braku podstaw wykluczenia oraz w tym zakresie w jakim spełnia warunek udziału w postępowaniu. Wzór formularza JEDZ określa Rozporządzenie Wykonawcze Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 3/16), którego wzór stanowi Załącznik nr 2A do SWZ. Wykonawca/wykonawcy/podmiot udostępniający zasoby jest zobowiązany załączyć do oferty wstępne oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu w formie elektronicznej jednolitego dokumentu JEDZ w części IV sekcja α) – Załącznik nr 2A_of do SWZ. Instrukcja wypełnienia znajduje się na stronie internetowej UZP:https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia Stanowi ona także załącznik nr 2C do SWZ. 3.zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców. W przypadku złożenia oferty wspólnej każdy z Wykonawców zobowiązany jest odrębnie dołączyć do oferty: 3.1. oświadczenie potwierdzające wstępnie spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia (JEDZ – Załącznik nr 2A_of do SWZ) 3.2. oświadczenie/informację, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy oraz brak podstaw wykluczenia z postępowania wg druku stanowiącego Załącznik nr 3_of do SWZ. 3.3. pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w formie elektronicznej. 3.4. oświadczenie każdego z Wykonawców składających ofertę wspólnie, że nie podlegają wykluczeniu w związku oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) – wg Załącznika nr 3_of do SWZ. Treść dokumentu uwzględnia również oświadczenie o niepodleganiu wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 r., poz. 835) 4.Zamawiający w stosunku do Wykonawcy, który na podstawie art. 118 Ustawy korzysta z zasobów innego podmiotu w celu spełnienia warunku udziału dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnienie warunku przez Wykonawcę i podmiot udostępniający zasoby. W takim wypadku do oferty Wykonawcy muszą być dołączone dodatkowe dokumenty w oryginale lub w formie elektronicznej podpisane przez podmiot udostępniający zasoby: a.pełnomocnictwo lub inny dokument, w którym zostanie wskazana/wskazane osoby umocowane do składania oświadczeń w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby. b.wstępne oświadczenie w formie elektronicznej jednolitego dokumentu (JEDZ – Załącznik nr 2A_of do SWZ) w zakresie podstaw braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu w zakresie udostępnionych zasobów przez ten podmiot (art. 125 ust 5 Ustawy). c.wypełniony Załącznik nr 4_of do SWZ w którym podmiotu udostępniającego zasoby potwierdza, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotem udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów (art. 118 ust 3 i ust. 4 Ustawy). d.oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, że nie podlega wykluczeniu w związku oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) – wg Załącznika nr 4_of do SWZ. Treść dokumentu uwzględnia również oświadczenie o niepodleganiu wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Uk
470658-2026 - Procedură concurențială
Polonia – Maşini şi aparate de testare şi măsurare – DYNAMOMETR UN GTR 24
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard - Anunț de schimbare
Produse
2. Procedură
Procedură
TitluDYNAMOMETR UN GTR 24
Identificator internBOS/4/NZ/26
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 38540000 Maşini şi aparate de testare şi măsurare
Clasificare suplimentară (cpv): 38542000 Aparate de testare servohidraulice, 38545000 Echipamente de analiză a gazelor, 38341500 Sisteme de monitorizare a contaminării, 38970000 Simulator tehnic de cercetare, de testare şi ştiinţific
5. Lot
LotLOT-0001