518642-2024 - Mededinging
Nederland – Makelaarsdiensten – Taxatiediensten 2025-2028
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Taxatiediensten 2025-2028
Beschrijving: De gemeente Den Haag kent een grote verscheidenheid aan vastgoed: van historische binnenstad tot moderne nieuwbouw. Den Haag is ook een stad in beweging: er wordt volop nieuwbouw gerealiseerd, groen aangelegd, en in wijkverbetering geïnvesteerd. Om dit te realiseren worden ook gronden en/of opstallen verkocht, aangekocht, verhuurd, aangehuurd, in erfpacht (her)uitgegeven, et cetera. Hier gaat een zorgvuldig besluitvormingsproces aan vooraf en laat de gemeente Den Haag de gronden en opstallen, die verschillende waarderingsgrondslagen kunnen hebben, taxeren door externe, onafhankelijke taxateurs. De gemeente Den Haag zoekt partijen die de taxatiediensten met betrekking tot voornoemde zaken met ingang van 1 januari 2025 voor een periode van maximaal vier (4) jaar willen uitvoeren. De opdracht bestaat uit in totaal vier percelen welke hieronder nader staan beschreven. De Opdracht is verdeeld in vier percelen, te weten: • Perceel 1. Taxaties erfpachtsuppletie bij samenvoeging, uitbreiding en/of splitsing van rechten van erfpacht en verkoop bloot eigendom voor het Grondbedrijf; • Perceel 2. Taxaties grondwaarde bij projectmatige aanbiedingen en aanbiedingen op verzoek bij heruitgifte erfpacht wegens expirerende rechten voor het Grondbedrijf; • Perceel 3. Taxaties residuele (grond)waarde, taxaties grond en opstal, schadeloosstelling als bedoeld in de Omgevingswet en erfpachtsuppletie bij herontwikkeling voor het Grondbedrijf; • Perceel 4. Taxaties waarde grond en opstal, taxaties t.b.v. jaarrekeningen en huurwaardetaxaties voor de Centrale Vastgoedorganisatie Den Haag. Opdrachtnemers kunnen zich voor meer dan één perceel inschrijven. Per perceel wordt voor het inhuren van taxatie diensten een Raamovereenkomst afgesloten met maximaal vijf (5) Opdrachtnemers. Per taxatieopdracht wordt een Nadere Overeenkomst afgesloten, onder de voorwaarden zoals neergelegd in de raamovereenkomst. In de Nadere Overeenkomst worden specifieke zaken zoals het doel van het taxatierapport, de te taxeren objecten en de opleverdatum van de taxatierapportage vastgelegd.
Interne identificatiecode: DSO-23.270
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 70000000 Makelaarsdiensten
Aanvullende classificatie (cpv): 70300000 Makelaarsdiensten op honorarium- of contractbasis, 79900000 Diverse zakelijke en andere diensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: Perceel 1 - Taxaties erfpachtsuppletie bij samenvoeging, uitbreiding en/of splitsing van rechten van erfpacht en Verkoop Bloot Eigendom
Beschrijving: Dit perceel bevat de volgende taxatiesoorten: suppletie bij wijziging van bestaande erfpachtcontracten, o.a. (kleinschalige) functiewijziging, splitsing (horizontaal/verticaal), samenvoeging, uitbreiding en verkoop bloot eigendom waarbij de publiekrechtelijke mogelijkheden (omgevingsplan) meer mogelijkheden biedt dan het erfpachtcontract.
Perceel: LOT-0002
Titel: Perceel 2 - Taxaties grondwaarde bij projectmatige aanbiedingen en aanbiedingen op verzoek bij heruitgifte erfpacht wegens expirerende rechten
Beschrijving: Dit perceel bevat taxaties van grondwaarde in de huidige staat bij heruitgifte erfpacht. De komende jaren vindt grootschalige heruitgifte van erfpachtrechten wegens expiratie plaats. Bij expiratie krijgen de erfpachters vanaf vijf jaar voor expiratiedatum tweemaal aanbiedingen gestuurd vanuit de gemeente (indien er geen sprake is van een algemeen belang). Voor deze projectmatige aanbiedingen (voortijdige - en eindaanbiedingen) zullen voor de gemeente in korte tijd honderden taxaties moeten worden uitgevoerd (bulktaxaties). Daarnaast bevat het ook de taxaties voor de tussentijdse verzoeken bij heruitgifte waarbij de erfpachter in een tijdvak vanaf 15 jaar voor expiratie de gemeente kan verzoeken om een aanbieding.
Perceel: LOT-0003
Titel: Perceel 3 - Taxatie residuele (grond)waarde, taxatie grond en opstal, schadeloosstelling als bedoeld in artikel 40 e.v. van de Onteigeningswet en erfpachtsuppletie bij herontwikkeling
Beschrijving: Dit perceel bevat de onder andere volgende soorten taxaties: 1. Taxatie grondwaarde bouwrijpe staat 2. Taxatie grondwaarde huidige staat 3. Taxatie erfpachtsuppletie bij wijziging van bestaande erfpachtcontracten door herontwikkeling (niet-kleinschalig, sloop-nieuwbouw en transformatie). 4. Taxatie opstal bij beëindiging expirerend recht van erfpacht o.b.v. algemeen belang of geen overeenstemming over de heruitgifte met de erfpachter of bij beëindiging recht van erfpacht voor onbepaalde tijd door opzegging erfpachter na tijdvak van 50 jaar. 5. Taxatie van grond en opstal en schadeloosstelling bij verwerving als bedoeld inde Omgevingswet of beëindiging recht van eeuwigdurende erfpacht.
Perceel: LOT-0004
Titel: Perceel 4 - Taxatie grond en opstal, taxatie t.b.v. jaarrekeningen en huurwaardetaxatie
Beschrijving: Dit perceel bevat de volgende soorten taxaties: 1. Taxatie (eigen) grond en/of opstal, bij uitgifte of aan- en verkoop van grond en/of opstal in huidige staat en/of met voortgezet huidig gebruik; 2. Taxatie t.b.v. de jaarrekening; 3. Huurwaardetaxatie bij aan- en verhuur, grond en/of opstallen.