521863-2023 - ResultaatBelgië-Antwerpen: IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning
Aankondiging van een gegunde opdracht
Diensten
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
Integrale ICT-ondersteuning van het labo pathologie PA²
Referentienummer: 2022-1907
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
72000000 IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning
II.1.4.
Korte beschrijving
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2.
Beschrijving
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
ICT ondersteuning van het labo pathologie PA2 en toekomstige partners. De huidige opdracht betreft een opdracht voor dienstverlening.
Het labo pathologie PA² heeft in 2021 zijn vervolg van de digitale transformatie ingezet door middel van de opstart van Digitale Pathologie. Hierbij worden de slides voor weefsel onderzoek, als een extra technische stap, gedigitaliseerd en gaat de diagnostische fase digitaal gebeuren door analyse van de whole slide images (WSI) op beeldschermen i.p.v. microsNa validatie en volledige implementatie op de dagelijkse werkvloer, voorzien in 2022, kan volgende stappen in de digitale transformatie zetten. Namelijk het implementeren van artificiële intelligentie en het faciliteren van locoregionale samenwerking met andere pathologie laboratoria al of niet gelegen binnen een ziekenhuisstructuur. Een uitbreiding is ook mogelijk op basis van bijvoorbeeld een uitbreiding van het labo pathologie PA² of het netwerk GZA-ZNA.
Om dit mogelijk te maken is er een integrale ICT-ondersteuning nodig van het labo pathologie PA² en zijn eventuele toekomstige partners. Eerste stap is het aanbieden van een uitgewerkte oplossing om bovenstaand concept mogelijk te maken binnen het netwerk GZA-ZNA en later uitbreidbaar naar andere laboratoria in de gezondheidssector, bijvoorbeeld andere pathologie laboratoria (al of niet gelegen binnen een ziekenhuisstructuur) of omwille van een uitbreiding van het labo pathologie PA² of het netwerk GZA-ZNA.Hierbij dient er nauw samengewerkt te worden met verschillende stakeholders zijnde vertegenwoordigers van de laboratoria, IT-diensten van de ziekenhuizen, IMS software leveranciers en scanner leveranciers (deze opsomming is niet limitatief).
We verwachten een geïntegreerde oplossing die minstens volgende componenten bevat:
• Levering, installatie en onderhoud van de benodigde hardware en softwarecomponenten indien relevant
• Integratie en beheer van alle aanwezige softwarepakketten
• De implementatie en integratie van het volledige project digitale pathologie waar voor de hardware en software reeds keuzes werden gemaakt
• Faciliteren van optimale connectiviteit voor gegevensopslag en opvraging van whole slide images (cloud, …)
• Verdere ontwikkeling met inbegrip van updates en upgrades van het in huis ontwikkelde laboratorium informatica systeem in samenwerking met de functionele analisten van het laboratorium PA2
• 1 centraal aanspreekpunt die zal fungeren als SPOC (Single Point of Contact) tussen de verschillende partijen.