See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Titel: Ontwerp landschapspark Kolenspoor
Beschrijving: Via dit bestek wordt een studiebureau aangesteld dat zal instaan voor het ontwerpen van de verschillende onderdelen van het landschapspark Kolenspoor. Het voormalige kolenspoor verbindt een aantal bijzondere plekken (landschappen, economische hotspots, ….) en gemeenschappen in de voormalige mijnregio. Volgens één van de krachtlijnen van het strategisch project heeft het kolenspoor dan ook een belangrijke potentie als ruimte om te ontmoeten en te beleven. Het moet ‘dé plek worden voor de ontwikkeling van groen stedelijke ontmoetingsfuncties (zoals kunstvrijplaatsen, speeltuinen, volkstuintjes, festivals, skateparken, sportterreinen, enz) en sociale innovatie. Het Kolenspoor wordt op die manier een snoer van boeiende landschappen, van waardevolle natuurgebieden en van bruisende plekken waar vanalles te beleven valt’ (visie- en strategienota Naar een gezamenlijke strategische toekomstagenda voor het Kolenspoor). Omwille van de schaal zal het groen stedelijk parkgebied gefaseerd ontwikkeld worden. Om te vermijden dat het park uiteenvalt in afzonderlijke fragmenten (zonder inhoudelijke en ruimtelijke samenhang) is het belangrijk dat er een zelfde ontwerpteam (opdrachthouder) aan boord blijft gedurende een langer (te) doorlopen traject. Om er voor te zorgen dat er maximale afstemming is tussen de verschillende onderdelen van het landschapspark (w.o. het Spoorpark in Genk) kunnen andere aanbestedende overheden (w.o. het provinciebestuur, gemeentebesturen) gebruik maken van dit bestek waarbij de stad Genk als aankoopcentrale fungeert. Een sterke beeldentaal en ruimtelijke samenhang, die de eigenheid/identiteit van de verschillende segmenten/onderdelen van het kolenspoor respecteert, kan het strategisch project kolenspoor kracht bij zetten. O.b.v. dit bestek kunnen verschillende types van opdrachten gegund worden. De aard, schaal en detailleringsgraad van de ontwerpen kunnen m.a.w. grondig verschillen. De reikwijdte van mogelijke ontwerpopdrachten gaat van master- en inrichtingsplannen tot het technisch uitwerken van kunstwerken (bv. tunnel). Het uitvoeren van de opdracht vereist m.a.w. (ontwerp)capaciteiten op het vlak van verschillende disciplines (landschapsarchitectuur, stedenbouw, infrastructuurontwerp, participatie en communicatie, …). Het betreft een overeenkomst waar gedurende 4 jaar een beroep op kan gedaan worden. Termijn : 4 jaar (bijkomend 1 x stilzwijgend verlengbaar met 1 jaar), beginnend bij sluiting van de opdracht. Er wordt bewust gekozen voor een langdurige overeenkomst zodat samenhang en herkenbaarheid van het park (ondanks een gefaseerde ontwikkeling) én afstemming met het strategisch project kolenspoor gegarandeerd kan blijven. De eerste (deel)opdracht, die o.b.v. dit bestek gegund wordt, bestaat uit het ontwerpen van plekken i.f.v. de verknoping en landschappelijke inpassing van het Kolenspoor. De verwachtingen en deliverables van deze eerste opdracht worden in dit bestek beschreven (Hoofdstuk III). Het bestelbedrag van deze eerste opdracht wordt beperkt tot € 40.000 inclusief BTW. De houder van de overeenkomst voert de eerste opdracht, zoals beschreven in het hoofdstuk III.4, uit voor het bedrag dat hij/zij naar aanleiding van deze offertevraag heeft opgegeven. De eerste deelopdracht wordt onmiddellijk na gunning van deze opdracht ‘ontwerp landschapspark Kolenspoor’ aangevat. De focus van deze eerste ontwerpopdracht zal in eerste instantie liggen op de cluster ‘LABIOMISTA/PLOT/volkstuintjes/G-campus’ (deelopdracht 1a) omdat in deze omgeving (meer specifiek m.b.t. de volkstuintjes in de Arbeidsstraat) een aantal wijzigingen op stapel staan. O.b.v. dit bestek kunnen naast de eerste deelopdracht(en) , zoals beschreven in hoofdstuk III.4) nog andere ontwerpopdrachten gegund worden die gerelateerd zijn aan de gefaseerde realisatie van het landschapspark (w.o. de verschillende Spoorpark) en het strategisch project kolenspoor. Zoals toegelicht kunnen dit opdrachten zijn van uiteenlopende aard. Het betreft een contract met een geraamde kostprijs per dienstjaar van gemiddeld € 60.000,00 inclusief BTW voor wat de stad Genk betreft. Dit bedrag kan verder oplopen afhankelijk van: • de aard van de (deel)opdrachten (bv. technisch ontwerp kunstwerken) die afgeroepen worden; • het lichten van de optie door andere (gemeente)besturen om via deze overeenkomst opdrachten te gunnen. Het betreft een niet-exclusieve overeenkomst. Bijgevolg zijn de besturen vrij om voor specifieke ontwerpopdrachten (die ook verband houden met het landschapspark/strategisch project kolenspoor) elders deze diensten te bestellen tijdens de duur van het contract, zonder betaling van een schadevergoeding. Plaats van dienstverlening: Diverse plaatsen in Genk of in de andere gemeenten die betrokken zijn bij het strategisch project kolenspoor (Beringen, Heusden-Zolder, Houthalen-Helchteren, Zonhoven, As, Maasmechelen).
Interne identificatiecode: PPP0D3-4196/5581/2023-1360
Type procedure: Openbaar
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71241000 Haalbaarheidsstudie, adviesverlening, analyse
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Beschrijving: Ontwerp landschapspark Kolenspoor
Interne identificatiecode: 2023-1360_1