See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Titel: Restauratie van de dokken 1 t.e.m. 4, de deuren en een deel van dok 6 en ondergrondse leidingen
Beschrijving: Deze opdracht is een opdracht voor werken in de zin art. 2, 18° van de Wet overheidsopdrachten en heeft betrekking op de restauratie van de dokken 1 t.e.m. 4, de deuren van dok 6 en ondergrondse leidingen op de Droogdokkensite te Antwerpen. De droogdokken zijn beschermd vanwege hun historische en industrieel-archeologische waarde. Eind 2022 werd een subsidie toegekend (‘Relancemiddelen’) voor de restauratie van alvast 4 van de 9 dokken. De dokken 1,2 3 en 4 worden geheel en dok 6 gedeeltelijk in hun oorspronkelijke staat gerestaureerd. Hiertoe wordt elk dok drooggelegd (door plaatsing van een tijdelijk schot t.h.v. Kattendijkdok), zodat dokvloeren, wanden en banketten uitvoerig kunnen worden gereinigd en gerestaureerd. De oorspronkelijke dokdeuren worden ofwel verwijderd, ofwel gerestaureerd ofwel vervangen door een nieuwe deur volgens historisch model. Het tijdelijke schot zal nadien dienstdoen als permanent waterschot van droogdok 6, dat later ingericht zal worden als evenementendok. Droogdok 4 zal ingezet worden als traditioneel werkend dok, waarbij het leegpompen gebeurt door pomphuis 2 (ten noorden van dok 6) via het ondergrondse leidingstelsel. Droogdok 3 zal tevens ingezet worden als werkend dok, echter niet op de traditionele manier van leegpompen gezien de slechte staat van haar ondergrondse infrastructuur (leidingen en afsluiters). Hier zal een mobiele pomp het water overpompen naar het Kattendijkdok. Om de toekomstige werking van droogdok 4 te waarborgen, zal het ondergrondse leidingennet tussen dok 4 en de hoofdleiding naar pomphuis 2 waar nodig – na reiniging en inspectie - gerestaureerd worden. De overige delen van dit ondergrondse leidingennet en afsluiters worden in situ bewaard volgens hun huidige toestand. Omdat het integraal reinigen en restaureren van deze ondergrondse leidingen een bijzonder dure opdracht is en om de veiligheid bovengronds te garanderen, worden deze leidingen opgevuld met een licht-cementgebonden vulmiddel. Voor een meer gedetailleerde omschrijving van de geplande werkzaamheden: zie Verantwoordingsnota als bijlage 3 en meer bepaald ‘Hoofdstuk 7.1 Droogdokken’ (p.29-35).
Interne identificatiecode: P001528_Droogdokkensite_Relancedossier dokken
Type procedure: Onderhandelingsprocedure met voorafgaande oproep tot mededinging / mededingingsprocedure met onderhandeling
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45200000 Volledige of gedeeltelijke bouw- en civieltechnische werkzaamheden
Aanvullende classificatie (cpv): 45210000 Bouwen van gebouwen, 45240000 Waterbouwwerkzaamheden
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: P001528_Droogdokkensite_Relancedossier dokken - 1
Interne identificatiecode: 1