589361-2024 - Resultaat
België – Diensten voor natuurreservaten – Landduinherstel Weelde Kampheide i.k.v. LIFE Nardus & Limosa LIFE 18 NAT/BE/000576
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Landduinherstel Weelde Kampheide i.k.v. LIFE Nardus & Limosa LIFE 18 NAT/BE/000576
Beschrijving: Voorwerp van deze diensten: Het doel van dit project bestaat uit het terug open maken van oude landduinen en het creëren van leefgebied voor gespecialiseerde soorten zoals onder meer zandzegge, buntgras, heidespurrie, zandbijen, kleine parelmoervlinders, veldkrekels, boomleeuwerik en nachtzwaluw. Deze opdracht kadert integraal in de uitvoering van het door de Vlaamse regering vastgestelde en goedgekeurde S-IHD besluit SBZ-H BE2100024 Vennen, heiden en moerassen rond Turnhout, Arendonk, Merksplas, Oud-Turnhout, Ravels en Turnhout, alsook het natuurbeheerplan Nieuwe Bossen, Langvenheide, Ravels Kamp en Klein Kuylen te Turnhout/ Ravels, alsook de doelstellingen van het Europees project LIFE Nardus & Limosa LIFE 18 NAT/BE/000576. Toelichting: ANB staat in voor het bos- en natuurbeheer van Weelde Kampheide, of ook wel Ravels Kamp genoemd, dat deels aanleunt bij het militair vliegveld Weelde en deels aansluit bij het erkende natuurreservaat Turnhouts Vennengebied. Het natuurreservaat bevindt zich geheel op grondgebied van de gemeente Turnhout en maakt deel uit van de Europese speciale beschermingszone SBZ-H BE2100024. In totaal beoogd deze opdracht het herstel van 20,55 ha kwetsbare, Europees beschermde habitats – waarvan zo’n 12 ha landduinvegetatie (H-2310/H-2330) en zo’n 8 ha droge heide (H-4030) en heischraal grasland (H-6230). Het herstel van de kwetsbare habitats wordt mogelijk gemaakt door het inzetten van verschillende beheertechnieken (uittrekken houtige opslag, knippen van bomen, ontstronken, klepelmaaien, afschrapen…) die als maatwerk op de juiste locaties worden uitgevoerd. Afhankelijk van de terreinomstandigheden zet de dienstverlener het correcte materieel in met respect om de kwetsbare vegetaties niet te beschadigen. Eindresultaat van de omvormingsfase zijn vlot beheerbare en bereikbare landduin- en heideterreinen die dusdanig zijn ingericht dat negatieve omgevingsfactoren in de toekomst zo weinig mogelijk impact hebben op de ingerichte habitats. Locatie van de uit te voeren diensten: De opdracht dient uitgevoerd te worden op Weelde Kampheide dat grenst aan het militaire vliegveld. Onderstaande kaart van Weelde Kampheide geeft de percelen weer waaraan wordt gewerkt in deze opdracht. De locatie van de werf in het ruimer landschap is ook als bijlage terug te vinden onderaan in de aanbestedingsdocumenten.
Interne identificatiecode: ANB/TB/TOO/2023/188
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 92533000 Diensten voor natuurreservaten
Aanvullende classificatie (cpv): 77231100 Beheersdiensten van bosbestanden
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: ANB/TB/TOO/2023/188 - 1
Interne identificatiecode: 1