2. Procedure
Procedure
Titel: Onderzoek naar versterkte afbraak van asbest door microorganismen
Beschrijving: Binnen een aantal Overijsselse gemeenten is sprake van historische asbestbodemverontreinigingsproblematiek. Het asbest in de bodem leidt tot aanzienlijke humane risico’s. Het wegnemen van deze humane risico’s is een wettelijke verplichting en kent onder voorwaarden een bijdrage van het ministerie van I&W. Om een veilige en gezonde fysieke leefomgeving te bereiken waarbij humane risico’s als gevolg van asbest in de bodem zoveel mogelijk worden tegengegaan en weggenomen, hebben de samenwerkende overheden, onder penvoerderschaap van Provincie Overijssel een programma opgesteld met een looptijd tot en met 2030. Om na 2030 op een maatschappelijk verantwoorde en toekomstbestendige wijze om te gaan met de resterende verontreinigingen én om meer doeltreffende, effectieve en kosteneffectieve aanpak van onderzoek en sanering mogelijk te maken is (meer) inzicht nodig in de biologische, fysisch en chemische omstandigheden die de snelheid van de afbraak van asbest bepalen/beïnvloeden. 533.000
Type procedure: Onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71351500 Bodemonderzoeksdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Beschrijving: Binnen een aantal Overijsselse gemeenten is sprake van historische asbestbodemverontreinigingsproblematiek. Het asbest in de bodem leidt tot aanzienlijke humane risico’s. Het wegnemen van deze humane risico’s is een wettelijke verplichting en kent onder voorwaarden een bijdrage van het ministerie van I&W. Om een veilige en gezonde fysieke leefomgeving te bereiken waarbij humane risico’s als gevolg van asbest in de bodem zoveel mogelijk worden tegengegaan en weggenomen, hebben de samenwerkende overheden, onder penvoerderschaap van Provincie Overijssel een programma opgesteld met een looptijd tot en met 2030. Om na 2030 op een maatschappelijk verantwoorde en toekomstbestendige wijze om te gaan met de resterende verontreinigingen én om meer doeltreffende, effectieve en kosteneffectieve aanpak van onderzoek en sanering mogelijk te maken is (meer) inzicht nodig in de biologische, fysisch en chemische omstandigheden die de snelheid van de afbraak van asbest bepalen/beïnvloeden.
Interne identificatiecode: 1