59297-2022 - MededingingNederland-'s-Gravenhage: Bouwwerkzaamheden
Aankondiging van een opdracht
Werken
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
18036 | Project DOEN, Stationsplein-West 30 te Arnhem
Referentienummer: 18036
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
45000000 Bouwwerkzaamheden
II.1.4.
Korte beschrijving
De opdracht betreft het ontwerpen en realiseren van de renovatie en gedeeltelijke sloop/nieuwbouw van het Rijkskantoor inclusief gebouwgebonden inrichting aan Stationsplein-West 30 te Arnhem. De cultuurhistorische waarden van het gemeentelijk monument worden hierbij behouden en (waar mogelijk) hersteld. Na oplevering van het Rijkskantoor dient het vervolgens ook voor een langere periode onderhouden te worden.
Bij de uitvoering van het project wordt gewerkt volgens de principes van 'DOEN', waarbij de nadruk ligt op duurzaam partnerschap met de markt, de omgeving en de Rijkspartners. Waarbij een teamassessment onderdeel uitmaakt van de aanbestedingsprocedure na de selectiefase. Ook op de thema’s duurzaamheid en monumentenzorg zijn de ambities groot.
Het Taakstellend budget bestaat uit de totale kosten voor de ontwerp-, realisatie- en onderhoudsfase van het werk, inclusief de dotering aan de gezamenlijke risicopot. Het Taakstellend budget wordt bij de start van de dialoogfase gedeeld.
II.1.5.
Geraamde totale waarde
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2.
Beschrijving
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
Het Rijkskantoor dateert uit eind jaren 50 en is opgeleverd in 1961 van de vorige eeuw. Vanwege de karakteristieke wederopbouw-architectuur betreft het een gemeentelijk monument bestaande uit grofweg twee delen. Het hoofdgebouw, gelegen aan Stationsplein West 30 zal compleet gerenoveerd en getransformeerd worden naar een volwaardig Rijkskantoor van 6 kantoorverdiepingen en 1 parkeerkelder. Het deel gelegen aan de Renssenstraat zal met nieuwbouw van 5 verdiepingen worden opgehoogd.
Met het realiseren van een (semi-)openbare binnentuin op het bestaande parkeerdek wordt het gebouw stedenbouwkundig beter verankerd in het stationsgebied.
Overzicht algemene kenmerken
Oppervlakte: circa 15.000 m2 bvo en 900 m2 binnentuin
Disciplines: Stedenbouwkundig-, architectonisch-, landschap-, renovatie- en interieurontwerp, monumentenzorg, terreintechniek, bouwkunde, constructieadvies, constructie, bouwfysica, E&W, installatieadvies, beveiligingstechniek, ICT, data, bouwkosten, realisatie en onderhoud.