597233-2023 - Vooraankondiging onderhandse gunningNederland-Amsterdam: Software en informatiesystemen
Aankondiging in geval van vrijwillige transparantie vooraf
Leveringen
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
Vrijwillige transparantie vooraf voor een staf- en studenthousingtool
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
48000000 Software en informatiesystemen
II.1.4.
Korte beschrijving
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2.
Beschrijving
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
Eind 2023 loopt de huidige overeenkomst, die de UvA/HvA hebben met DUWO voor de dienstverlening op het gebied van de huisvesting van internationale studenten en staf, af.
In het kader van transparantie maken de UvA en HvA aan de markt kenbaar dat betreffende opdracht niet aanbesteed zal worden. Het aangaan van een contract met DUWO voor ROOM University Housing is cruciaal voor de dienstverlening van de teams Student en Staff Housing. Deze afdelingen reserveren (door middel van leegstandsafspraken) een contingent woningen bij woningaanbieders (het merendeel woningbouwcorporaties) voor het plaatsen van internationale studenten en staf. De woningen worden aan internationale studenten of staf (hierna ‘student’) aangeboden via het platform ROOM University Housing, waaronder de twee grootste woonaanbieders (DUWO per 2023 en Lieven de Key per 2024) mee werken. Voor Student Housing van de UvA/HvA bieden betrokken huisvesters 88.5% van het woningaanbod via ROOM aan. Voor Staff Housing bieden betrokken huisvesters 91% van het woningaanbod van de UvA/HvA via ROOM aan. Het platform ROOM University Housing is een website waarop een specifiek aanbod van woningen zichtbaar kan worden gemaakt voor een afgebakende groep studenten. De student wordt door de onderwijsinstelling geleid naar ROOM en ziet daar woningen die binnen de overeenkomsten vallen die de huisvester en de onderwijsinstelling gemaakt hebben. De student kan via deze site een woning boeken. Hierna ontvangt student informatie over de vervolgstappen en wordt automatisch doorgestuurd naar de betreffende huisvester voor afronding van het huurcontract.
ROOM is de grootste en meest ontwikkelde aanbieder in Nederland als het gaat om het aanbieden van studentenhuisvesting. ROOM kan de diversiteit aan technisch maatwerk die de onderwijsinstellingen vragen van een dergelijk platform bieden. Het platform biedt transparantie over het woningaanbod, over het proces van ruimteverdeling voor studenten en geeft keuzemogelijkheden doordat student een woning bij verschillende huisvesters kan kiezen. Daarnaast kunnen alle partijen (student, onderwijsinstelling, huisvester) monitoren in welke fase van het proces de student zit waardoor er minder communicatie via mail/telefoon nodig is. In ROOM kan de communicatie geautomatiseerd ingericht worden. En er kan door middel van het toevoegen van beeldmateriaal een realistisch beeld gevormd worden van de te boeken kamer. Ook kan de duur van de boekingsperiode gewijzigd worden wat zorgt voor flexibiliteit in het inplanningsproces. Tot slot zorgt ROOM voor een veilige gegevensuitwisseling tussen huisvesters en de onderwijsinstellingen.
Specifiek als het gaat om een samenwerking met partners DUWO en Lieven de Key is ROOM de enige partij die door deze partners (binnenkort) gebruikt wordt. Zonder ROOM kunnen de woningen van DUWO niet worden aangeboden aan de student. Vanaf de aansluiting in 2024 geldt dit ook voor de woningen van Lieven de Key. De UvA/HvA streven ernaar het volledige aanbod van woningen in reservering aan te bieden via ROOM. Het aanbieden van grote aantallen woningen aan diverse doelgroepen via één platform levert grote voordelen op voor de gebruiksvriendelijkheid aan de kant van de student en beheersbaarheid aan de kant van de UvA/HvA. De UvA/HvA zijn dan ook voornemens een nieuwe overeenkomst aan te gaan met de huidige dienstverlener (ROOM University Housing) voor een periode van 1 jaar met telkens een verlengingsmogelijkheid van 1 jaar.
Ondernemers hebben 20 kalenderdagen de tijd om gemotiveerd bezwaar tegen bovengenoemd voornemen aan te tekenen. Dit kunnen zij doen d.m.v. het aanhangig maken van een kort geding bij de Rechtbank Amsterdam. Een digitale kopie van de dagvaarding dient te worden gestuurd naar aanbestedingen@uva.nl.