610547-2023 - ResultaatNederland-Leeuwarden: Beplanten en onderhouden van groengebieden
Aankondiging van een gegunde opdracht
Diensten
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
Europese aanbesteding Groenvoorziening
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
77310000 Beplanten en onderhouden van groengebieden
II.1.4.
Korte beschrijving
Deze aanbestedingsprocedure heeft betrekking op de Europese Openbare aanbesteding Groenvoorziening voor NHL
Stenden Hogeschool, mede namens NHL Stenden Hospitality Group B.V. en Beheersorganisatie Kenniscampus
Leeuwarden B.V. (hierna te noemen NHL Stenden). Opdrachtgevers treden samen op in deze aanbesteding omwille
van hun intensieve samenwerking. De te verstrekken opdracht heeft een grote onderlinge samenhang doordat
terreinen van opdrachtgevers in elkaar overlopen. Omdat Opdrachtgever duurzaamheid hoog in het vaandel heeft
staan en op zoek is naar een partner die circulariteit heeft ingebed in haar organisatie, hanteert Opdrachtgever de
RIC-methode (Rapid Impact Contracting) bij deze aanbesteding. Waar in een traditionele aanbesteding een oplossing
wordt geselecteerd, wordt bij de RIC-methode een partner geselecteerd. Het doel van deze Europese openbare
aanbesteding is het selecteren en contracteren van één Inschrijver voor het realiseren van de scope en de Ambities.
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2.
Beschrijving
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
Het doel van deze Europese openbare aanbesteding is het selecteren en contracteren van één Inschrijver voor het
realiseren van de scope en de Ambities beschreven in dit document voor de komende 48 maanden, met een
verlengingsoptie van tweemaal 24 maanden (48 maanden), in totaal inclusief de initiële vaste looptijd maximaal 96
maanden. De af te sluiten overeenkomst heeft als ingangsdatum 1-11-2023.
Aanbestedende dienst hanteert de Rapid Impact Contracting (RIC) methodiek bij deze aanbesteding.
De acht stappen van RIC
1. RIC Entry Phase: in deze stap wordt het Programma van Ambities (hierna: PvA) geformuleerd. Dit PvA landt in de
uitvraag.
2. RIC Rapid Procurement Phase: deze stap betreft de Inschrijvingsperiode waarin partijen hun Inschrijving opstellen
en indienen.
3. RIC Commitment contract: dit is de modelovereenkomst die na gunning ten grondslag ligt aan de RIC Workout
Phase en Touchdown Phase (stap 4 en 5).
4. RIC Workout Phase: in deze stap gaan Opdrachtgever en Opdrachtnemer tezamen werken aan de uitwerking van de
oplossing, waarbij de uitvraag en de winnende aanbieding als onderlegger dienen.
5. RIC Touchdown Phase: in deze stap wordt het ontwerp (de oplossingen) vastgelegd in een overeenkomst de RIC
MAP (Mutual Agreement Paper), deze MAP is de routekaart voor de verdere periode.
6. RIC Realisation Phase: in deze stap gaat de Opdrachtnemer aan de slag met de door partijen uitgewerkte oplossing.
7. RIC Performance Phase: in deze stap neemt de Opdrachtgever de oplossing in gebruik.
8. RIC Back-to-base Phase: de laatste stap betreft het terugwinnen van eventuele productieapparatuur en machines,
of de onderdelen of grondstoffen ervan om deze kans te geven op een nieuw leven.
Inschrijvers dienen zich te realiseren dat Aanbestedende dienst verwacht een partnerschap aan te gaan waarin
ruimte blijft voor gezamenlijk overeengekomen verbeteringen.
Wat speelt momenteel binnen NHL Stenden op het gebied van groenvoorziening
De huidige situatie met betrekking tot de dienstverlening bestaat nu uit minimaal:
1. Het leveren en de verzorging van interieurbeplanting en waar nodig plantenbakken;
2. Het onderhoud en beheer van terreinen rondom de locaties van NHL Stenden;
3. Het adviseren, ontwikkelen, ontwerpen en aanleggen van de binnen- en buitenruimten;
4. Het onderhouden van plantenwanden en plantenbalkons buiten en binnen inclusief bijbehorende installaties;
5. Het leveren en van kerstbomen.
Plafondbedrag
Voor de uitvoering van de dienstverlening door de opdrachtnemer is een plafondbudget vastgesteld van
respectievelijk €200.000,- exclusief BTW per jaar. De kosten voor gladheidsbestrijding zijn hierin niet meegenomen
evenals niet-jaarlijks onderhoud en worden separaat afspraken overgemaakt. Van de Inschrijvers wordt verwacht dat
zij de Opdracht binnen dit budget te zullen uitvoeren.