611473-2024 - Resultaat
Nederland – Energie en aanverwante diensten – Realisatie Referentiearchitectuur voor het Nederlandse Energiesysteem 1.0
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Realisatie Referentiearchitectuur voor het Nederlandse Energiesysteem 1.0
Beschrijving: De energietransitie naar een duurzame samenleving vraagt om een enorme inspanning waarin digitalisering een fundamentele rol speelt. Door digitale ontwikkelingen ontstaan nieuwe mogelijkheden en verandert de manier waarop we leven en werken. De energietransitie brengt naast duurzame bronnen en een veranderend energienetwerk ook een veranderende maatschappij met zich mee, waarin digitalisering er mede voor zorgt dat we op een hele nieuwe manier met energie omgaan. 1
Interne identificatiecode: 202306031
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71314000 Energie en aanverwante diensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Beschrijving: De energietransitie naar een duurzame samenleving vraagt om een enorme inspanning waarin digitalisering een fundamentele rol speelt. Door digitale ontwikkelingen ontstaan nieuwe mogelijkheden en verandert de manier waarop we leven en werken. De energietransitie brengt naast duurzame bronnen en een veranderend energienetwerk ook een veranderende maatschappij met zich mee, waarin digitalisering er mede voor zorgt dat we op een hele nieuwe manier met energie omgaan. De afgelopen 10 jaar zijn op veel verschillende deelgebieden innovatietrajecten gefinancierd en uitgevoerd om de energietransitie (en met name de rol van digitalisering daarbinnen) vooruit te helpen. De Topsector energie (hierna: TSE) heeft daarom samen met de RVO een eerste verkenning laten uitvoeren naar een referentie-architectuur voor de nieuwe energie infrastructuur in Nederland, gebaseerd op alle lessen die in voornoemde innovatietrajecten geleerd zijn om de missies in het Klimaatakkoord dichterbij te brengen. Referentie-architecturen bevatten algemene modellen en principes die gebruikt kunnen worden voor het inrichten van specifieke processen en systemen. Alle bedrijfsstructuren, -processen, data- uitwisseling en infrastructuren worden in een referentie-architectuur betrokken. Een referentie-architectuur kan worden gedefinieerd als een generieke architectuur voor een klasse van systemen, gebaseerd op best practices. Nu de resultaten van de verkenning (fase 1) zijn opgeleverd is gebleken dat er behoefte is aan een eerste implementatie van een gedragen versie van de referentie-architectuur voor het Nederlandse energiedomein. Zie Aanbestedingsdocument "Realisatie Referentie-architectuur voor het Nederlandse Energiesysteem 1.0"
Interne identificatiecode: 1
Opties:
Beschrijving van de opties: Verlengingsopties van maximaal 1 x 1 jaar