61407-2023 - ResultaatNederland-Utrecht: Bouwwerkzaamheden voor spoorwegen en kabeltransportsystemen
Aankondiging van een gegunde opdracht – speciale sectoren
Werken
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/25/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
Gebied Oost - Realisatie Versnellen IC-Berlijn Fase 1 tijdelijke maatregelen
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
45234000 Bouwwerkzaamheden voor spoorwegen en kabeltransportsystemen
II.1.4.
Korte beschrijving
De aanbesteding vindt plaats als een niet-openbare procedure op grond van het ARN2016 Deel II alsmede de Europese als oproep tot mededinging gepubliceerde Erkenningsregeling ProRail (EP2019), branchedeel Spooraannemers.
Aanleiding
Voor het versnellen van de IC-Berlijn moeten aan Nederlandse zijde maatregelen getroffen worden aan de railinfrastructuur en stations. Er is een politieke belofte gedaan dat de IC-Berlijn dienstregeling per 9 december 2023 30 minuten reistijd winst kan incasseren. Deze toegekende belofte sluit niet helemaal aan bij de situatie op het spoor en de mogelijkheden om die versnelling te realiseren.
Projectcontext
Uit de verkenning blijkt dat de aanpassingen aan de infrastructuur niet vóór 2024 gerealiseerd kunnen worden maar op z'n vroegst in 2026. ProRail, NS en Ministerie hebben daarom gezocht naar mogelijkheden om met tijdelijke maatregelen per 2024 het Duitse dienstregeling-pad toch aan te kunnen sluiten op een snel NL-pad.
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2.
Beschrijving
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
zie aanbestedingsdossier