2. Procedure
Procedure
Titel: Actualisatie Erkende Maatregelenlijst energiebesparing (EML) voor gebouwen 2026
Beschrijving: De aanleiding is de actualisatie van de zogenoemde Erkende maatregelenlijst energiebesparing (EML) voor gebouwen. De EML is in 2015-2017 opgesteld en in 2018/2019 voor de eerste keer geactualiseerd. De meest recente actualisatie heeft in 2022/2023 plaatsgevonden. De actualisatie is gekoppeld aan de vierjaarlijkse indieningsdata van de informatieplicht energiebesparing. De zogenoemde EML hebben betrekking op de plicht ter verduurzaming van het energiegebruik uit het Besluit activiteiten leefomgeving (Bal)(artikel 5.15) en op de energiebesparingsplicht uit Besluit bouwwerken leefomgeving (Bbl)(artikel 3.84). De EML is ook van toepassing op de informatieplicht energiebesparing uit het Bal en het Bbl (respectievelijk artikelen 5.15a en 3.84a). In bijlage XIV van de Omgevingsregeling zijn lijsten met erkende maatregelen voor gebouwen opgenomen. In bijlage XIVa van de Omgevingsregeling zijn lijsten specifiek voor de glastuinbouwsector opgenomen. € 250.000,--. Er zal een overeenkomst worden afgesloten, met een looptijd tot en met 30 juni 2028.
Interne identificatiecode: 202504165
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Belangrijkste kenmerken van de procedure: Openbaar.
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71000000 Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde, civiele techniek en inspectie
Aanvullende classificatie (cpv): 71314000 Energie en aanverwante diensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Titel: EML voor gebouwen 2026
Beschrijving: Dit betreft de bijlage XIV en XIVa van de Omgevingsregeling (gebouwen). Gebouwgebruiksfunctie gerelateerde maatregelen (gebouwen). In bijlage XIV van de Omgevingsregeling zijn lijsten met erkende maatregelen voor gebouwen opgenomen. In bijlage XIVa van de Omgevingsregeling zijn lijsten specifiek voor de glastuinbouwsector opgenomen. De maximum totaalprijs bedraagt € 250.000,-- exclusief btw, inclusief de stelpost van € 10.000,-- (exclusief btw) en exclusief eventuele indexatie.
Interne identificatiecode: 1