See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Titel: Operationele ondersteuning, onderhoud en doorontwikkeling van de procesbesturing van RWZI Breskens
Beschrijving: Waterschap Scheldestromen is voornemens een opdracht te gunnen aan Haskoning Nederland B.V. voor de operationele ondersteuning van de Nereda-installatie op RWZI Breskens. De opdracht omvat: -het onderhoud; -de ondersteuning; -software-updates en de doorontwikkeling van de Aquasuite Nereda Controller-software; -alsmede monitoring van de controller; -helpdeskondersteuning; -toegang tot en ondersteuning van een digitaal portaal en specialistische procesondersteuning gericht op het waarborgen en optimaliseren van de werking van de installatie. Het waterschap is voornemens deze opdracht rechtstreeks te gunnen, aangezien uitsluitend Haskoning Nederland B.V. beschikt over de intellectuele eigendomsrechten, de broncode en de specialistische technische kennis die noodzakelijk zijn voor het uitvoeren van deze werkzaamheden. De broncode wordt niet aan derden beschikbaar gesteld en derden zijn niet gerechtigd de software zelfstandig te onderhouden, aan te passen of door te ontwikkelen. De gevraagde dienstverlening is onlosmakelijk verbonden met de Nereda Controller-software, de achterliggende Nereda-technologie en de daarmee samenhangende specialistische knowhow. Daarnaast zou het inzetten van een alternatieve leverancier leiden tot vervanging of herontwikkeling van de bestaande besturingsomgeving, terwijl de benodigde intellectuele eigendomsrechten, broncode en specialistische kennis niet beschikbaar zijn voor derden. Een dergelijke overstap zou gepaard gaan met onevenredig hoge implementatie-, ontwikkel- en migratiekosten en is daarom technisch, operationeel en economisch niet doelmatig. Andere marktpartijen beschikken niet over de benodigde intellectuele eigendomsrechten, broncode, softwareomgeving en specialistische kennis om de gevraagde dienstverlening rechtmatig en technisch gelijkwaardig uit te voeren. Gelet op de exclusieve rechten van Haskoning Nederland B.V. en het ontbreken van een redelijk alternatief is waterschap Scheldestromen van oordeel dat slechts één (1) ondernemer de opdracht kan uitvoeren. De beoogde ingangsdatum van de overeenkomst is 1 januari 2027. De overeenkomst wordt aangegaan voor onbepaalde tijd en blijft van kracht zolang de Nereda-installatie op rwzi Breskens binnen waterschap Scheldestromen in gebruik is en er geen alternatieve marktpartij beschikbaar is die aantoonbaar beschikt over de noodzakelijke intellectuele eigendomsrechten, broncode, specialistische kennis en technische mogelijkheden om de genoemde werkzaamheden rechtmatig en op gelijkwaardige wijze uit te voeren.
Type procedure: Onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 72267000 Onderhouds- en reparatiediensten voor software
5. Perceel
Perceel: LOT-0000