666469-2025 - Resultaat
Nederland – IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning – Recruitment en onboarding
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Recruitment en onboarding
Beschrijving: In het kader van deze aanbesteding is de gemeente Amsterdam (in het vervolg aangeduid als de Gemeente/Opdrachtgever) voornemens software voor recruitment en onboarding inclusief daarbij behorende dienstverlening in te kopen, middels een Europese openbare aanbesteding. De Opdracht bestaat uit het verzorgen van leveringen en diensten voor Applicant Tracking System (ATS), arbeidscommunicatie (werkenbij-site) en pre-/onboarding. De Gemeente heeft besloten deze producten en/of diensten te gaan aanbesteden. Deze inkoopbehoefte vormt de aanleiding voor het opstellen van deze aanbestedingsleidraad, waarin tevens de gemeentelijke beleidsdoelstellingen zijn meegenomen.
Interne identificatiecode: AICT2023-0080
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Belangrijkste kenmerken van de procedure: In het kader van deze aanbesteding is de gemeente Amsterdam (in het vervolg aangeduid als de Gemeente/Opdrachtgever) voornemens software voor recruitment en onboarding inclusief daarbij behorende dienstverlening in te kopen, middels een Europese openbare aanbesteding.   De Opdracht bestaat uit het verzorgen van leveringen en diensten voor Applicant Tracking System (ATS perceel 1), arbeidscommunicatie (werkenbij-site perceel 2) en pre-/onboarding (perceel 3). De Gemeente heeft besloten deze producten en/of diensten te gaan aanbesteden. Deze inkoopbehoefte vormt de aanleiding voor het opstellen van deze aanbestedingsleidraad, waarin tevens de gemeentelijke beleidsdoelstellingen zijn meegenomen.
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 72000000 IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning
Aanvullende classificatie (cpv): 48000000 Software en informatiesystemen, 72200000 Softwareprogrammering en -advies, 72600000 Diensten voor computerondersteuning en -advies, 79600000 Recruteringsdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: Perceel 1 Applicant tracking system (ATS)
Beschrijving: Een Applicant Tracking System (ATS) is software die het wervingsproces automatiseert en beheert, van het ontvangen van sollicitaties tot het screenen en beoordelen van kandidaten. Het helpt recruiters om cv's te filteren, kandidaten te rangschikken en de communicatie met sollicitanten te stroomlijnen.
Interne identificatiecode: AICT2023-0089-0
Perceel: LOT-0002
Titel: Perceel 2: Werkenbij-site
Beschrijving: Een werkenbij-site is een speciale website van een organisatie waar potentiële werknemers informatie vinden over vacatures, het bedrijf en de bedrijfscultuur. Het fungeert als het centrale platform voor sollicitaties en biedt functies zoals direct solliciteren, het uploaden van cv’s en het krijgen van inzicht in carrièremogelijkheden en de werksfeer binnen de organisatie. De erkenbij-site toont het wervingsproces uit het ATS in het kandidatenportal van de sollicitant. Vanuit de candidate experience gezien, bieden we zo een gestroomlijnd en transparant sollicitatieproces. Kandidaten kunnen gemakkelijk hun sollicitatie indienen via een gebruiksvriendelijke interface, hun voortgang volgen, en snel feedback of updates ontvangen over hun status, wat leidt tot een meer toegankelijke ervaring tijdens de werving.
Interne identificatiecode: AICT2023-0080-1
Perceel: LOT-0003
Titel: Perceel 3: Preboarding en onboarding tool
Beschrijving: Het onboardingsproces is het traject waarmee nieuwe medewerkers worden geïntroduceerd in een organisatie en hun functie. Een goede onboarding levert verschillende voordelen op, zowel voor de medewerker als voor de organisatie. Voor de medewerker zorgt het voor een snellere integratie, een sterker gevoel van verbondenheid en duidelijkheid over hun rol, wat leidt tot hogere tevredenheid en motivatie. Voor de organisatie resulteert dit in verhoogde productiviteit, lagere verlooppercentages en een betere samenwerking, doordat nieuwe medewerkers sneller effectief worden en langer blijven. Kortom, het versterkt de algehele bedrijfscultuur en het succes van het team. Optioneel (perceel 3): Veel pre- en onboardingtools bieden ook een oplossing in het offboarding proces. We willen middels deze aanbesteding de optie openhouden om in een latere fase, ook het offboarding proces in hetzelfde systeem te borgen. Op dit moment is het offboardingproces binnen de Gemeente nog niet zover, maar dit zal mogelijk wel binnen de contractduur plaatsvinden. Met offboarding willen we medewerkers een kans bieden om hun ervaring te delen en op een positieve manier afscheid te nemen. Een goed georganiseerde offboarding laat medewerkers zich gewaardeerd voelen en maakt de overgang naar een nieuwe fase gemakkelijker. Daarnaast wordt de kans vergroot dat de medewerker als ambassadeur over de organisatie praat. Het geeft de organisatie inzicht en draagt bij aan een positief werkgeversimago, wat belangrijk is voor toekomstige werving en het behoud van een sterke bedrijfscultuur.
Interne identificatiecode: AICT2023-0080-2
Perceel: LOT-0004
Titel: Recruitment en Onboarding
Beschrijving: Zie leidraad.