672797-2022 - MededingingNederland-'s-Gravenhage: Uitvoeren van onderzoek
Aankondiging van een opdracht
Diensten
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
Robuuste en weerbare laagveensystemen tegen uitheemse rivierkreeft
Referentienummer: UPN-2022-008-LZ
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
73110000 Uitvoeren van onderzoek
II.1.4.
Korte beschrijving
Via vergelijkend veldonderzoek en/of experimenten, wordt inzicht verkregen in (a)biotische omstandigheden die laagveenwateren minder gevoelig maken voor de invasie van rivierkreeften dan wel de maximale aantallen kreeften onderdrukken.
De vergaarde kennis wordt waar mogelijk vertaald naar maatregelen die water- en terreinbeheerders kunnen nemen om kreeften te beheren en inrichtingsmaatregelen te treffen die de impact van de kreeften mitigeert. In eerste instantie zullen dit experimentele maatregelen zijn die op kleine schaal getoetst dienen te worden alvorens de maatregelen op grote schaal uitgevoerd kunnen worden.
Naar mate de maatregelen verder in de praktijk worden onderbouwd, worden zij ook relevant voor beleid, zoals in beheerplannen, herstelstrategieën, kaderrichtlijn water en implementatie van de Europese Unielijst Exoten.
II.1.5.
Geraamde totale waarde
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2.
Beschrijving
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
Voor het onderzoek is in totaal € 250.000,00 incl. btw (€ 206.611,57 excl. btw) beschikbaar.