675434-2026 - Mededinging
Nederland – Maatschappelijke diensten – SAS-procedure Wmo Begeleiding Gemeente Coevorden en Borger-Odoorn
Aankondiging van een opdracht – lichte regeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: SAS-procedure Wmo Begeleiding Gemeente Coevorden en Borger-Odoorn
Beschrijving: De huidige Wmo-maatwerkovereenkomsten voor begeleiding zijn niet langer passend bij de actuele wet- en regelgeving, jurisprudentie en gemeentelijke beleidswensen. Het resultaatgericht indiceren waarop de overeenkomsten zijn gebaseerd, is door uitspraken van de Centrale Raad van Beroep niet toegestaan. Daarnaast tonen interne signalen en interne onderzoek aan dat de huidige opzet risico’s kent voor rechtmatigheid, doelmatigheid en kwaliteit van zorg. Ook sluiten de bestaande overeenkomsten onvoldoende aan bij nieuwe wensen, zoals verbeterde regie op ureninzet, het gebruik van het HHM-normenkader en de wens om de nieuwe Wmo Contractstandaarden toe te passen. Hierdoor is besloten om de huidige overeenkomsten vervroegd te beëindigen per 1 augustus 2027 en een nieuwe procedure te starten. Op basis van de gegevens uit voorgaande jaren wordt de opdrachtwaarde voor begeleiding binnen de gemeenten Coevorden en Borger-Odoorn geraamd op €3.288.750 per jaar exclusief btw. De totale geraamde waarde van de opdracht per gemeente bedraagt circa: Coevorden Begeleiding: € 13.010.000 exclusief btw Borger-Odoorn Begeleiding: € 13.300.000 exclusief btw Uitgaande van een maximale looptijd van acht (8) jaar, inclusief verlengingsopties, bedraagt de totale geraamde waarde € 26.310.000 exclusief btw. Omdat er vooraf niet nauwkeurig kan worden bepaald welke prijsontwikkelingen en veranderingen zich gedurende de looptijd van de overeenkomst zullen voordoen, wordt een marge van maximaal 50% gehanteerd. Hierdoor komt de maximale opdrachtwaarde uit op €39.465.000 exclusief btw.
Type procedure: Openbaar
Belangrijkste kenmerken van de procedure: De gemeenten Coevorden en Borger-Odoorn organiseren een Europese procedure voor Sociale en Andere Specifieke Diensten (SAS) voor de contractering van aanbieders van Wmo Begeleiding. De procedure betreft een openbare procedure waarbij inschrijvers moeten voldoen aan de gestelde uitsluitingsgronden, geschiktheidseisen en uitvoeringseisen. Inschrijvingen worden beoordeeld op basis van de gunningscriteria zoals opgenomen in het inkoopdocument. Gunning vindt plaats aan de aanbieders die voldoen aan de minimumeisen en een voldoende score behalen op de kwaliteitscriteria. Met de geselecteerde aanbieders wordt een raamovereenkomst gesloten. Er geldt geen vooraf vastgesteld maximum aantal contractpartners.
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 85310000 Maatschappelijke diensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: P1 Individuele begeleiding licht (Gemeente Coevorden)
Beschrijving: De huidige Wmo-maatwerkovereenkomsten voor begeleiding zijn niet langer passend bij de actuele wet- en regelgeving, jurisprudentie en gemeentelijke beleidswensen. Het resultaatgericht indiceren waarop de overeenkomsten zijn gebaseerd, is door uitspraken van de Centrale Raad van Beroep niet toegestaan. Daarnaast tonen interne signalen en interne onderzoek aan dat de huidige opzet risico’s kent voor rechtmatigheid, doelmatigheid en kwaliteit van zorg. Ook sluiten de bestaande overeenkomsten onvoldoende aan bij nieuwe wensen, zoals verbeterde regie op ureninzet, het gebruik van het HHM-normenkader en de wens om de nieuwe Wmo Contractstandaarden toe te passen. Hierdoor is besloten om de huidige overeenkomsten vervroegd te beëindigen per 1 augustus 2027 en een nieuwe procedure te starten. Op basis van de gegevens uit voorgaande jaren wordt de opdrachtwaarde voor begeleiding binnen de gemeenten Coevorden en Borger-Odoorn geraamd op €3.288.750 per jaar exclusief btw. De totale geraamde waarde van de opdracht per gemeente bedraagt circa: Coevorden Begeleiding: € 13.010.000 exclusief btw Borger-Odoorn Begeleiding: € 13.300.000 exclusief btw Coevorden Individuele Begeleiding Licht € 5.115.000 Regulier € 6.760.000 Zwaar € 1.135.000 Totaal € 13.010.000 Borger-Odoorn Individuele Begeleiding Licht € 3.165.000 Regulier € 8.090.000 Zwaar € 2.045.000 Totaal € 13.300.000 Uitgaande van een maximale looptijd van acht (8) jaar, inclusief verlengingsopties, bedraagt de totale geraamde waarde € 26.310.000 exclusief btw. Omdat er vooraf niet nauwkeurig kan worden bepaald welke prijsontwikkelingen en veranderingen zich gedurende de looptijd van de overeenkomst zullen voordoen, wordt een marge van maximaal 50% gehanteerd. Hierdoor komt de maximale opdrachtwaarde uit op €39.465.000 exclusief btw.
Interne identificatiecode: 1
Perceel: LOT-0002
Titel: P2 Individuele begeleiding regulier (Gemeente Coevorden)
Interne identificatiecode: 2
Perceel: LOT-0003
Titel: P3 Individuele begeleiding zwaar (Gemeente Coevorden)
Interne identificatiecode: 3
Perceel: LOT-0004
Titel: P4 Individuele begeleiding licht (Gemeente Borger-Odoorn)
Beschrijving: De huidige Wmo-maatwerkovereenkomsten voor begeleiding zijn niet langer passend bij de actuele wet- en regelgeving, jurisprudentie en gemeentelijke beleidswensen. Het resultaatgericht indiceren waarop de overeenkomsten zijn gebaseerd, is door uitspraken van de Centrale Raad van Beroep niet toegestaan. Daarnaast tonen interne signalen en interne onderzoek aan dat de huidige opzet risico’s kent voor rechtmatigheid, doelmatigheid en kwaliteit van zorg. Ook sluiten de bestaande overeenkomsten onvoldoende aan bij nieuwe wensen, zoals verbeterde regie op ureninzet, het gebruik van het HHM-normenkader en de wens om de nieuwe Wmo Contractstandaarden toe te passen. Hierdoor is besloten om de huidige overeenkomsten vervroegd te beëindigen per 1 augustus 2027 en een nieuwe procedure te starten. Op basis van de gegevens uit voorgaande jaren wordt de opdrachtwaarde voor begeleiding binnen de gemeenten Coevorden en Borger-Odoorn geraamd op €3.288.750 per jaar exclusief btw. De totale geraamde waarde van de opdracht per gemeente bedraagt circa: Coevorden Begeleiding: € 13.010.000 exclusief btw Borger-Odoorn Begeleiding: € 13.300.000 exclusief btwy Coevorden Individuele Begeleiding Licht € 5.115.000 Regulier € 6.760.000 Zwaar € 1.135.000 Totaal € 13.010.000 Borger-Odoorn Individuele Begeleiding Licht € 3.165.000 Regulier € 8.090.000 Zwaar € 2.045.000 Totaal € 13.300.000 Uitgaande van een maximale looptijd van acht (8) jaar, inclusief verlengingsopties, bedraagt de totale geraamde waarde € 26.310.000 exclusief btw. Omdat er vooraf niet nauwkeurig kan worden bepaald welke prijsontwikkelingen en veranderingen zich gedurende de looptijd van de overeenkomst zullen voordoen, wordt een marge van maximaal 50% gehanteerd. Hierdoor komt de maximale opdrachtwaarde uit op €39.465.000 exclusief btw.
Interne identificatiecode: 4
Perceel: LOT-0005
Titel: P5 Individuele begeleiding regulier (Gemeente Borger-Odoorn)
Interne identificatiecode: 5
Perceel: LOT-0006
Titel: P6 Individuele begeleiding zwaar (Gemeente Borger-Odoorn)
Interne identificatiecode: 6