679377-2023 - Mededinging
België – Farmaceutische producten – Raamovereenkomst: aankoop van bloedstelpende materialen / cellulose preparaten
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
2. Procedure
Procedure
Titel: Raamovereenkomst: aankoop van bloedstelpende materialen / cellulose preparaten
Beschrijving: Het cellulose preparaat wordt gebruikt wanneer capillaire, veneuze, milde arteriële bloedingen gestelpt moeten worden en de normale maatregelen niet beschikbaar zijn, technisch te veel problemen geven of te veel tijd kosten. Het preparaat kan ook bloedingen in de vroege postoperatieve periode voorkomen.De aantallen in de bijlage/inventaris zijn de maximum aantallen dewelke afgenomen kunnen worden onder deze overeenkomst. Deze aantallen zijn gebaseerd op de verbruiken van 4 jaar met een toeslag van 20% voor eventuele gewijzigde verbruiken.De waarde van alle percelen inclusief BTW bedraagt :xxx €
Interne identificatiecode: 11/7/2023 2:40 PM 3PID627 CS-2023-005
Type procedure: Openbaar
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33600000 Farmaceutische producten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: cellulose verband voor algemene chirurgie= traumastem
Beschrijving: Algemene kenmerken van het cellulose preparaat:- is een bloedstelpend/hemostatische gaas- reageert alleen met bloed en zal dus niet gebruikt worden op niet bloedende (vocht afscheidende) wonden;- heeft een bacteriedodende werking op alle pathogene micro-organismen en ziektekiemen;- zorgt voor een snelle bloedstelping: binnen 2 - 8 minuten, ook bij patiënten met bloedstollingsstoornissen;- is volledige resorbeerbaar binnen 7 - 20 dagen;- kleeft niet aan vochtige handschoenen of instrumenten;- is steriel- bestaat uit 100% zuivere, niet geregenereerde, geoxydeerde cellulose.Toepassingsgebied :cardiovasculaire chirurgie, hemorroïdectomie, vaatprothese-implantatie, biopsie, longchirurgie, aangezichts- en kaakchirurgie, maagresectie, keel- en neusoperaties, lever- en galblaasoperaties, gynaecologische ingrepen, sympathectomie in thorax en abdomen, neurochirurgie (met name cerebraal), schildklieroperaties, huidtransplantaties en behandelingen van oppervlakkige letselsakkoord voor urologie
Interne identificatiecode: CS-2022-015
Opties:
Beschrijving van de opties: Toegestane opties (•Gelaagde structuur: -de niet-geweven stof laat zich in lagen scheiden;-de lagen laten zich uit elkaar trekken;-kunnen gemakkelijk rond de bloedingsplaatsen gemanipuleerd worden;-licht;-aanpasbaar)
Perceel: LOT-0002
Titel: cellulose verband voor neurochirurgie
Beschrijving: Algemene kenmerken van het cellulose preparaat:- is een bloedstelpend/hemostatische gaas- reageert alleen met bloed en zal dus niet gebruikt worden op niet bloedende (vocht afscheidende) wonden;- heeft een bacteriedodende werking op alle pathogene micro-organismen en ziektekiemen;- zorgt voor een snelle bloedstelping: binnen 2 - 8 minuten, ook bij patiënten met bloedstollingsstoornissen;- is volledige resorbeerbaar binnen 7 - 20 dagen;- kleeft niet aan vochtige handschoenen of instrumenten;- is steriel- bestaat uit 100% zuivere, geregenereerde, geoxydeerde cellulose- kan gemakkelijk gescheiden worden in lagen die zich conformeren en smelten in bloedend weefsel ( er kan zoveel of zo weinig als gewenst gepeeld worden)=> (de gelaagde uitvoering);- blijft buigzaam en kan in de wond worden omgevormd om de contouren van het bloedende oppervlak nauwkeuriger aan te passen;- zorgt voor dekking van het broafoppervlakUitvoering:•Gebreid:•Gelaagde structuur: -de niet-geweven stof laat zich in lagen scheiden;-de lagen laten zich uit elkaar trekken;-kunnen gemakkelijk rond de bloedingsplaatsen gemanipuleerd worden;-licht;-aanpasbaar=> MKA: Surgicel van 7.5 x 7.5 bij hevig bloedverlies na tandextractie => hier bestaat Traumastem nieuw DENT ook voor ( ooit getest? prijs?)gelaagde structuur bestaat ook van Traumastem onder Traumastem fibrillar in dezelfde maten met ref 0600140 voor 2.5x5cmref 0600141 voor 5cmx 10cmTraumastem of surgicel wordt vooral gebruikt in de vaatchirurgie,voornamelijk thv vaatsuturen. Ik denk dat de voorkeur uitgaat naar surgicel, deze is soepeler in gebruik en bv dus beter rond een stuur te leggen.Surgicel fibrillar wordt in de abominabel heelkunde niet gebruikt. Zij gebruiken uitzonderlijk surgicel bv thv galblaasbed.
Perceel: LOT-0003
Titel: bloedstelpende wieken
Beschrijving: Spons: Spongostan:- heeft een neutrale pH-waarde => veroorzaakt geen allergische reactie;- is een bloedstelpend/hemostatische spons- bestaat uit absorbeerbare gelatine en natriumlaurylsulfaat- absorbeert vocht en stimuleert de bloedstolling;- zorgt voor een haemostatische werking voor een snelle afbraak van bloedplaatjes;- is volledige resorbeerbaar;- kan snel en gemakkelijk in een gewenste vorm geknipt worden;- kunnen droog of gedrenkt in fysiologische zoutoplossing gebruikt worden;- is steriel
Interne identificatiecode: CS-2023-005