696158-2024 - Mededinging
België – Gewapendbetonstructuren – Dijkwerken te Wetteren - Kwatrecht zone 2 & 4
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Werken
2. Procedure
Procedure
Titel: Dijkwerken te Wetteren - Kwatrecht zone 2 & 4
Beschrijving: Langsheen de rechteroever van de Schelde te Kwatrecht, Wetteren treden instabiliteiten op. De bestaande oevers verzakken en glijden af. De voornaamste oorzaak voor deze instabiliteiten kan gevonden worden in de aanwezigheid van het Lid van Merelbeke. Dit is een slappe kleilaag welke op delen van de rechteroever enkele meters dik is. De werken zijn gesitueerd in 2 onderscheiden zones zoals hieronder schetsmatig aangeduid op de luchtfoto’s: - Zone 2: Vanaf bedrijf Kennof tot en met Kwatrechtsteenweg 108 - Zone 4: Vanaf Aardeken tot Zuiderdijk 25 De stabilisatie bestaat enerzijds uit het inbrengen van stalen profielen om zo het talud te stabiliseren en anderzijds de erosiebescherming van de teen en de oever van het talud te vernieuwen. Deze zogenaamde vernageling zorgt ervoor dat er meer schuifweerstand wordt toegevoegd in de potentiële glijvlakken, wat zorgt voor een verhoging van de globale veiligheid t.a.v. afglijding. De vernageling met discrete palen heeft als bijkomend voordeel dat de grondwaterstroming naar de Schelde niet wordt verhinderd. Naast de stabilisatie dient er ook een Sigmakering te worden aangelegd tot 8m TAW om overstromingen bij stormtij te voorkomen. Hiervoor dient de bestaande waterkering te worden verhoogd van ongeveer 7,5m TAW tot 8,0m TAW. Verder wordt er voorzien in de bouw van een betonnen aanlegsteiger ter hoogte van het bedrijf Kennof die verbonden wordt met de openbare weg en het bedrijf zelf.
Interne identificatiecode: ARC-24-0037
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45223500 Gewapendbetonstructuren
Aanvullende classificatie (cpv): 45246400 Werkzaamheden voor hoogwaterpreventie, 45247230 Bouwen van dijk, 45240000 Waterbouwwerkzaamheden, 45243510 Aanleg van dijken en kades
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: ARC-24-0037 - 1 Dijkwerken te Wetteren - Kwatrecht zone 2 & 4
Interne identificatiecode: 1