698746-2026 - Resultaat
Nederland – Diensten voor de terbeschikkingstelling van personeel, met inbegrip van tijdelijk personeel – Meerinzicht Informatiemanager documentaire informatievoorziening
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Meerinzicht Informatiemanager documentaire informatievoorziening
Beschrijving: 1. Context & Doel van de opdracht Gemeenschappelijke Regeling Meerinzicht verzorgt de bedrijfsvoering voor de gemeenten Ermelo, Harderwijk, Zeewolde en Meerinzicht (EHZM). Om te komen tot een toekomstbestendig en conform de Archiefwet geborgd informatiebeheer, voert Meerinzicht het programma Werken Aan Dossiers (WAD) uit volgens een Agile/Scrum-methodiek. Het lopende programma biedt een solide basis aan documentatie en praktijkervaring om direct op voort te bouwen. Uit analyses blijkt dat kwaliteitsverhoging en het inlopen van digitale archiefachterstanden vragen om het anders organiseren van werkzaamheden, niet om formatie-uitbreiding. Door processen (van ontvangen tot en met vernietigen) te harmoniseren en versnipperde werkwijzen te beëindigen, ontstaat binnen de huidige formatie de benodigde capaciteit voor kwaliteitsborging, advisering en regie. Ook worden eventuele maatwerkopdrachten inzichtelijk gemaakt, met als doel deze – bij gebleken noodzaak – ter besluitvorming voor te leggen aan de directie. Meerinzicht zoekt een stevige interim-Product Owner / Verandermanager met Agile-ervaring en kennis van informatiebeheer. De PO zet de inhoudelijke visie neer, stuurt op de geharmoniseerde standaard en rapporteert rechtstreeks aan de Programmamanager WAD. 2. Opdrachtomschrijving, Fasering & Takenpakket De Product Owner (PO) vormt de brug tussen strategie en uitvoering. Om de omvang van 12 uur per week haalbaar en scherp te houden, richt de PO zich primair op de prioriteringsafwegingen, PDC-kaders en dienstverleningsafspraken, afstemming met afdelingen/domeinen en de samenwerking met I&A. De verfijning van User Stories en dagelijkse werkvloerbegeleiding ligt bij de Senior Adviseur DIV / Scrum Master. Plan van Aanpak & Backlog: Herijken van het advies uit 2020 naar een Plan van Aanpak (anno 2026). Na goedkeuring door de Programmamanager richt de PO de Product Backlog op hoofdlijnen in voor uitvoering in een 2-wekelijkse sprintcadans. Dienstverlening & PDC: Opstellen van een organisatiebrede Producten- en Dienstencatalogus (PDC) en geharmoniseerde dienstverleningsafspraken voor EHZM. Ketenkwaliteit: Vastleggen van kwaliteits- en acceptatiecriteria voor informatie-aanlevering door de domeinen, waarmee onnodige correcties en herstelwerkzaamheden bij DIV worden voorkomen. Functionele afstemming I&A: Proactief signaleren van behoeften rondom geautomatiseerde archivering en procesintegraties. De PO vertaalt deze naar heldere functionele wijzigingsverzoeken en bespreekt of deze met prioriteit op de I&A-roadmap kunnen worden opgenomen. Bij een verschil van inzicht agendeert de PO dit — voorzien van advies — op de daarvoor ingerichte overlegtafel. Voortgang & Risicosturing: Bewaken van de inhoudelijke koers en actueel houden van een Risico- en Besluitenmatrix t.b.v. management- en bestuurlijk comfort. Escalatie & Borging: Bij weerstand of discussie over maatwerk tijdig escaleren richting Directie. Zorgen voor borging van resultaten en kennisoverdracht op de Drive van Meerinzicht. Fasering & Aanpak Fase 1: Plan van Aanpak, Herijking & Inrichting (Maand 1): Analyseren van de dienstverlening, herijken van het advies uit 2020 naar de situatie in 2026 en opstellen van het Plan van Aanpak. Na formele goedkeuring richt de PO de Product Backlog in op hoofdlijnen en start de 2-wekelijkse sprintcadans. (Let op: Goedkeuring van het PvA is een verplichte randvoorwaarde voor de vulling van de Backlog). Fase 2: Realisatie, Uitrol & Borging (Maand 2 t/m einde opdracht): Uitvoeren van het Plan van Aanpak via het Agile-ritme. De PO regisseert en prioriteert de Product Backlog, stuurt op geharmoniseerde werkprocessen en borgt samen met de Scrum Master de nieuwe werkwijze. Proces & Escalatie uitrol WAD domeinen Analyse & Kick-off: Verbetervoorstellen uit achterstanden worden door de Projectleider Achterstanden i.s.m. Recordsmanagement aangeleverd. De Programmamanager en PO lichten het Plan van Aanpak en dienstverleningsvoorstellen toe aan het DIV-management. Implementatie & Uitrol: De PO vertaalt geaccordeerde punten naar de Product Backlog. De Senior DIV / Scrum Master pakt de verfijning en werkvloerbegeleiding op in de 2-wekelijkse sprintcadans. Het afdelingsmanagement van de domeinen is verantwoordelijk voor de borging op de eigen afdeling. Escalatiestructuur: Bij stagnatie, inhoudelijke discussie over maatwerk versus de geharmoniseerde standaard, of gebrek aan naleving door afdelingen, escaleren de PO en Programmamanager naar de Directie voor bindende besluitvorming. 3. Positionering & Samenwerking De PO opereert binnen het programma WAD, rapporteert rechtstreeks aan de Programmamanager WAD en werkt intensief samen met het WAD-kernteam: Programmamanager WAD (Sturing): Verantwoordelijk voor algehele programmabewaking, bestuurlijke afstemming en vaststellen van resultaten. Scrum Master / Sr. Adviseur DIV (Intern - 16 u/wk): Faciliteert het Scrum-team, vertaalt prioriteiten naar de Sprint-uitvoering en ruimt operationele belemmeringen (impediments) op. Business Change Manager DIV (Afdelingsmanager): Borgt organisatorische randvoorwaarden, lijncapaciteit en functiewijzigingen. Projectleider Achterstanden (Intern/Extern): Stuurt het project wegwerken achterstanden aan en levert praktijkinzichten voor verbetervoorstellen t.b.v. de Product Backlog van de PO. 4. Beoogde resultaten Vastgesteld Plan van Aanpak (2026) & Geprioriteerde Product Backlog. Vastgestelde Producten- en Dienstencatalogus (PDC) & Dienstverleningsafspraken EHZM. Geharmoniseerde DIV-werkprocessen & Inrichtingskaders Zaakgericht/Datagericht werken. Herijkte functieprofielen (gericht op uitwisselbaarheid) gekoppeld aan het formatieoverzicht. Operationeel Samenwerkingsmodel I&A en DIV. Functionerend Kwaliteitssysteem Geactualiseerde Risico- en Besluitenmatrix. Centraal Borgings- en Kennisdossier WAD.
Type procedure: Niet-openbaar
Belangrijkste kenmerken van de procedure: Dynamisch aankoopsysteem
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79620000 Diensten voor de terbeschikkingstelling van personeel, met inbegrip van tijdelijk personeel
5. Perceel
Perceel: LOT-0000