2. Procedure
Procedure
Titel: 2024-045 Financieel systeem Thuispunt Gent
Beschrijving: Het voorwerp van deze Opdracht is het aanleveren, uitrollen, integreren en onderhouden van een financieel pakket voor Thuispunt Gent. Ook het opleiden van de medewerkers Thuispunt Gent in het gebruik van het systeem maakt deel uit van de Opdracht. Thuispunt Gent wenst per 1 januari 2026 van start te gaan in het nieuwe pakket en wenst deze kans te grijpen om vanuit een greenfield omgeving een optimaal financieel pakket te implementeren, dat voldoet aan de eisen van alle stakeholders.
Interne identificatiecode: 2024-045
Type procedure: Onderhandelingsprocedure met voorafgaande oproep tot mededinging / mededingingsprocedure met onderhandeling
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 72000000 IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: 2024-045 - 1
Beschrijving: Het voorwerp van deze Opdracht is het aanleveren, uitrollen, integreren en onderhouden van een financieel pakket voor Thuispunt Gent. Ook het opleiden van de medewerkers Thuispunt Gent in het gebruik van het systeem maakt deel uit van de Opdracht. Thuispunt Gent wenst per 1 januari 2026 van start te gaan in het nieuwe pakket en wenst deze kans te grijpen om vanuit een greenfield omgeving een optimaal financieel pakket te implementeren, dat voldoet aan de eisen van alle stakeholders. De Opdracht bestaat uit één Perceel en is onderverdeeld in vijf Deelopdrachten : • Deelopdracht 1 – Softwarelicenties of “subscriptions” voor een financieel systeem aanleveren: De doelstelling van de nieuwe software, is om de bedrijfsprocessen te optimaliseren door middel van verdere digitalisering, automatisering en standaardisatie van de financiële processen. Hiervoor is Thuispunt Gent op zoek naar een pakket dat hierboven vermelde kerncompetenties ondersteund. Bovendien deelt de Aanbestedende Overheid mee dat Kandidaten ervan mogen uitgaan dat het systeem een twintigtal kerngebruikers zal hebben, plus een twintigtal occasionele gebruikers die uitsluitend gebruik zullen maken van de rapporteringsmogelijkheden. • Deelopdracht 2 - Financieel pakket uitrollen: Het financieel pakket dient kant en klaar voor gebruik door Thuispunt Gent opgeleverd te worden. De Aanbestedende Overheid gaat er van uit dat de in gebruik name kan samenvallen met de start het boekjaar 2026. • Deelopdracht 3 - Integraties in het systeemlandschap van Thuispunt Gent implementeren: Het financieel pakket moet kunnen communiceren met andere systemen van Thuispunt Gent. Dit betekent dat het financieel systeem een open platform hoort te zijn, waarbij datasets bij voorkeur via API’s gedeeld worden. • Deelopdracht 4 - Onderhoud en support van financieel pakket uitvoeren: Onderhoudstaken moeten regelmatig worden uitgevoerd om ervoor te zorgen dat het financieel pakket goed blijft werken. Hieronder verstaan we (niet-limitatieve lijst) het beheren van bugs, errors, upgrades, aanpassingen aan wettelijke evoluties… Ook de levering van helpdeskdiensten aan de gebruikers van het financieel pakket behoren tot de Opdracht. Hieronder valt ook, na de uitvoering van Deelopdracht 3, het onderhoud van integraties. • Deelopdracht 5 - Opleiding gebruikers: Opleidingen moeten gegeven worden aan de hoofdgebruikers van het financieel pakket opdat zij dit op een autonome en efficiënte wijze kunnen gebruiken.
Interne identificatiecode: 1