717414-2026 - Vooraankondiging onderhandse gunning
Nederland – Algemene bouwwerkzaamheden voor pijpleidingen – Vrijwillige transparantie - Direct onderhandelen - Relinen werkpakket gas
Aankondiging in geval van vrijwillige transparantie vooraf
Werken
2. Procedure
Procedure
Titel: Vrijwillige transparantie - Direct onderhandelen - Relinen werkpakket gas
Beschrijving: Deze vrijwillige aankondiging overeenkomstig artikel 4.16 Aanbestedingswet 2012 betreft het voornemen van Alliander N.V. om met inzet van de onderhandelingsprocedure zonder aankondiging op grond van artikel 3.36 lid 1 sub c onder 2 Aanbestedingswet 2012 een raamovereenkomst te sluiten met Van Gelder Kabel‑, Leiding‑ en Montagewerken B.V. ten behoeve van het werkpakket relinen gas van Alliander met een totale looptijd van zes jaar. Achtergrond en doelstelling Bij relinen wordt de binnenkant van een grijs gietijzeren gasleiding gerenoveerd met een gelijmde kous. Alliander is voornemens grijs gietijzeren gasleidingen te relinen wanneer traditioneel saneren niet de voorkeur heeft (bijvoorbeeld in dicht stedelijke gebieden). Dit zorgt voor minder omgevingshinder en een hogere productiviteit. Reden van vrijwillige transparantie vooraf Alliander N.V. is voornemens om middels de onderhandelingsprocedure zonder aankondiging op grond van artikel 3.36 lid 1 sub c onder 2 Aanbestedingswet 2012 een raamovereenkomst te sluiten met Van Gelder Kabel‑, Leiding‑ en Montagewerken B.V. ten behoeve van het werkpakket relinen gas van Alliander met een initiële looptijd van vier jaar en twee keer mogelijkheid tot verlenging van een jaar. De totale looptijd van de beoogde is overeenkomst is daarmee zes jaar. Uit marktonderzoek van Alliander is gebleken dat Van Gelder Kabel‑, Leiding‑ en Montagewerken B.V. de enige partij is die binnen afzienbare tijd invulling kan geven aan dit werkpakket en daarnaast aan de eisen en specificaties van Alliander voldoen en over de juiste kwalificaties beschikt. Deze zijn noodzakelijk om de kwaliteit en veiligheid te waarborgen. Technische en operationele eisen Voor de uitvoering van het werkpakket Relinen Gas stelt Alliander eisen die voortvloeien uit de kritische aard van de gasinfrastructuur, de omvang van het werkpakket en de benodigde continuïteit van de saneringsopgave. De opdrachtnemer dient onder meer: • aantoonbare ervaring te hebben met het relinen van grijs gietijzeren gasleidingen middels de naadloze kousmethode; • te beschikken over bewezen kennis van het Nederlandse gasnet en de bijbehorende veiligheids- en kwaliteitsvereisten; • te beschikken over de voor de werkzaamheden vereiste certificeringen, bevoegdheden en veiligheidskwalificaties (NTA 8032:2016 NL, VIAG-aanwijzing, of vergelijkbare kwalificaties); • de werkzaamheden op korte termijn en op landelijke schaal binnen het verzorgingsgebied van Alliander te kunnen uitvoeren; te beschikken over voldoende direct in te zetten gekwalificeerd personeel, gespecialiseerd materieel en een ingerichte uitvoeringsorganisatie voor reliningwerkzaamheden met een naadloze kous; • aantoonbaar in staat te zijn de vereiste productieaantallen en capaciteitsvraag op korte termijn te realiseren; te voldoen aan de eisen ten aanzien van kwaliteitsborging volgens CKB en ISO 9001:2015 (of gelijkwaardig) en revisiegegevens overeenkomstig de WIBON en de in bijlage G.1.1 opgenomen ‘Aanlevereisen ondergrondse revisie v2.4’ van Liander aan te leveren (deze is te vinden en te downloaden in Mercell); • Diameters van de leidingen die door middel van relinen van een naadloze kous voorzien dienen te worden: DN 150/ DN 200 / DN 250 / DN 300 / DN 400 / DN 600. Geen redelijk alternatief of substituut Uit het door Alliander uitgevoerde marktonderzoek is gebleken dat meerdere marktpartijen interesse hebben in reliningwerkzaamheden. Tegelijkertijd is vastgesteld dat slechts één partij op dit moment aantoonbaar beschikt over de combinatie van benodigde ervaring, beschikbare capaciteit, operationele inrichting en kwalificaties. Deze partij beschikt daarnaast over de directe beschikbaarheid om het volledige werkpakket binnen de gestelde voorwaarden uit te voeren. Op basis hiervan concludeert Alliander dat er momenteel geen redelijk alternatief of substituut beschikbaar is waarmee tijdig aan de technische en operationele eisen van het werkpakket kan worden voldaan. Bezwaar Indien u bezwaar heeft tegen de voorgenomen gunning van de opdracht aan Van Gelder Kabel‑, Leiding‑ en Montagewerken B.V., althans van mening bent dat met voornoemde gunning ten onrechte een beroep gedaan is op een uitzonderingsgrond, kunt u uw bezwaren kenbaar maken door een kort geding aanhangig te maken binnen twintig (20) kalenderdagen na de datum van deze publicatie. Indien dat niet gebeurt, kan de hierboven beschreven overeenkomst tot stand worden gebracht en kunnen dergelijke bezwaren niet meer leiden tot aantasting (vernietiging) van de overeenkomst.
Type procedure: Onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45231100 Algemene bouwwerkzaamheden voor pijpleidingen
5. Perceel
Perceel: LOT-0000