718985-2022 - MededingingNederland-Groningen: Brancards
Aankondiging van een opdracht
Leveringen
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
EA Brancards
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
33192160 Brancards
II.1.4.
Korte beschrijving
De huidige brancards op de afdeling SEH zijn end-of-life en zullen op korte termijn vervangen moeten worden. Daarnaast worden er elders in het UMCG met enige regelmaat brancards aangeschaft. Het UMCG wil toe naar meer standaardisatie en wil daarom voor het UMCG één leverancier contracteren voor perceel 1 en één leverancier voor perceel 2 voor de levering en het onderhoud van de brancards.
II.1.5.
Geraamde totale waarde
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: ja
Inschrijvingen mogen worden ingediend voor alle percelen
II.2.
Beschrijving
II.2.1.
Generieke Brancard
Perceel nr.: 1
II.2.2.
Aanvullende CPV-code(s)
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
Het UMCG is voornemens om haar het gehele wagenpark aan medische brancards te vervangen in de aankomende jaren. Binnen het UMCG worden voor verschillende toepassingen brancards ingezet. Het type brancard hangt af van de aard van de zorgafdeling en het gebruik hiervan. Het doel van de aanbesteding is het contracteren van één Opdrachtnemer (per perceel) voor de levering en full-service onderhoudsovereenkomst van brancards.
De Generieke Brancard is een algemeen inzetbare brancard die incidenteel wordt ingezet voor transport of tijdelijke ligvoorziening (maximaal 2 uur) voor patiënten tussen 30 kg en 160 kg. Zuurstof- en infuustoediening moet mogelijk zijn en in sommige gevallen worden er in het hoofd/hals gebied eenvoudige (micro) chirurgische ingrepen op uitgevoerd. Er wordt gewerkt in een doorgaans schone omgeving de kans op ernstige verontreiniging is klein. De brancard is ontworpen of houdt rekening met lange patiënten en beperking van fysieke belasting van zorg medewerkers. Er vinden geen doorlichtingen op de brancard plaats.
Met deze aanbesteding en de daaruit voortvloeiende Raamovereenkomst beoogt het UMCG de volgende doelstellingen te bereiken:
- Aanschaf van kwaliteit hoogwaardige brancards voor het gebruik in een academische omgeving voor de UMCG brede patiënten doelgroep;
- Het beperken van de fysieke belasting voor de (zorg) medewerkers;
- Het realiseren van een bijdragen aan de geconformeerde SDG doelstellingen van het UMCG:
* Reductie van CO2 en energie;
* Reductie van drinkwater verbruik en het zoveel mogelijk voorkomen van lozing van chemische stoffen;
* Voorkomen van afval (circulariteit/cradle-to-cradle);
* Verantwoorde arbeidsomstandigheden.
Deze doelstellingen zijn door het UMCG vertaald naar de afbakening van de Raamovereenkomst, de eisen die aan de uitvoering ervan gesteld worden, de eisen die aan Inschrijvers worden gesteld om voor de Raamovereenkomst in aanmerking te komen en de wijze waarop de economisch meest voordelige Inschrijving wordt geselecteerd.
Perceel 1- Generieke Brancard
De Raamovereenkomst voor de levering van brancards heeft een initiële looptijd van 4 jaar met optionele verleningen van twee (2) keer één (1) jaar. De Raamovereenkomst kan onder gelijkblijvende voorwaarden, eenzijdig door Opdrachtgever verlengd worden. Indien van de verlengingsoptie gebruik wordt gemaakt, dan zal Aanbestedende dienst drie (3) maanden voor de einddatum van de looptijd in overleg treden met Opdrachtnemer. Daarna volgt een schriftelijke mededeling.
De onderhoudsovereenkomst heeft per (deel)levering een initiële looptijd van 8 jaar met optionele verleningen van zeven (7) keer één (1) jaar. De Overeenkomst kan onder gelijkblijvende voorwaarden, eenzijdig door Opdrachtgever verlengd worden. Indien van de verlengingsoptie gebruik wordt gemaakt, dan zal Aanbestedende dienst drie (3) maanden voor de einddatum van de looptijd in overleg treden met Opdrachtnemer. Daarna volgt een schriftelijke mededeling.
De minimale afname van het aantal brancards gedurende de Raamovereenkomst bedraagt 24 stuks. De totale omvang is 35 stuks.
SEH Brancards
Perceel nr.: 2
Een specifiek voor SEH-omgeving ontwikkelde brancard voor veelvuldig gebruik bij (trauma-) opvang, ligondersteuning, onderzoek, transport over lange afstanden in het UMCG-gebouw en (eenvoudige) ingrepen voor de ligduur van minimaal 6 uren en voor patiënten tussen 30 en 160 kg. Zuurstof- en infuustoediening vindt vaak plaats zijn en in sommige gevallen worden er op het hele lichaam van patiënten eenvoudige (micro) chirurgische ingrepen of tractie op uitgevoerd.  Er wordt gewerkt in doorgaans schone omgeving maar de kans op ernstige verontreiniging is groot (o.a. bloed, vomitus, urine, gips). De brancard is ontworpen voor of houdt rekening met lange patiënten en maximale beperking van fysieke belasting van zorg medewerkers. De meeste handelingen inclusief transport worden in veel gevallen door 1 zorgmedewerker uitgevoerd. Tijdens transport kan gebruik worden gemaakt monitoring, defibrillator, handbeademing, infusie, drains. De brancard wordt tevens ingezet bij transport door het reanimatieteam. Reanimaties vinden doorgaans vanaf de zijkant van de brancard plaats. In geval van transport met een ventilator beademde patiënten wordt een apparatuur-trolley aangekoppeld. In acute gevallen wordt de (trauma) patiënt met matras en al overgezet naar de CT-bucky. De doorlichtingskwaliteit van het matras is hierop afgestemd. Er vinden geen doorlichtingen op de brancard plaats.
De minimale afname van het aantal brancards gedurende de Raamovereenkomst bedraagt 21 stuks. De totale omvang is 31 stuks.