723084-2024 - Resultaat
België – Dienstverlening op het gebied van architectuur en dergelijke – Volledige studieopdracht voor de bouw van een sociaal woonproject op de Blekerijsite te Torhout
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Volledige studieopdracht voor de bouw van een sociaal woonproject op de Blekerijsite te Torhout
Beschrijving: De Mandel wil in samenspraak met stad Torhout een kwalitatief sociaal woonproject realiseren op de Blekerijsite, een strategische en centraal gelegen site op wandelafstand van het centrum en het station van Torhout. In een uitgebreide haalbaarheidsstudie uitgevoerd door VELD architecten, Atelier Horizon, Traject en PDG Real Estate Expertise werd een evenwicht gezocht tussen een rationeel bouwprogramma volgens de noden van de sociale huisvestingsmaatschappij, de nodige parkeercapaciteit en het ontwikkelen van een sterke landschappelijke kwalitatieve binnenruimte, als één van de zeven ‘verborgen tuinen’ zoals die in de visie voor de stadskernvernieuwing van de Stad Torhout worden omschreven. Het Masterplan Stadskernvernieuwing Torhout, ondertussen in uitvoering, werd in 2017-2018 opgemaakt door het team rond LIST, LOLA en Sweco (OO3206) en legt sterk de nadruk op de kwaliteit van het landschap in en om het stedelijke weefsel van Torhout. De Blekerijsite vormt een strategisch kruispunt tussen de historische langgerekte markt, de voorgestelde zeven verborgen tuinen, kasteelpark Ravenhof, de historische vesten en het spoorweglandschap als lineaire landschappelijke drager van open ruimte. Met de geplande herontwikkeling van de Blekerijsite wil men deze puzzelstukken coherent in elkaar passen.
Interne identificatiecode: OO4402
Type procedure: Onderhandelingsprocedure met voorafgaande oproep tot mededinging / mededingingsprocedure met onderhandeling
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71200000 Dienstverlening op het gebied van architectuur en dergelijke
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: OO4402 - 1
Interne identificatiecode: 1