2. Procedure
Procedure
Titel: Aankondiging van vrijwillige transparantie vooraf - als bedoeld in art 4.16 van de aanbestedingswet 2012 - bij aanbesteding van het rekenpakket Externe veiligheid Rekeninstrumentarium
Beschrijving: De Staat der Nederlanden (aanbestedende dienst: het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat) heeft het voornemen om een opdracht te verlenen voor het leveren van een rekenpakket (QRA-software) dat geschikt is om berekeningen uit te voeren conform de vereisten van het regelgevingscomplex onder de Omgevingswet en de Regeling Basisnet aan Det Norske Veritas B.V. (DNV), KvK-nummer 24171900, met ingang van 1 oktober 2023. De beoogde contractduur is vijf (5) jaar, met vijf (5) maal de mogelijkheid tot verlenging met twee (2) jaar. De initiële duur van de af te sluiten overeenkomst is 5 jaar, waarna deze door het ministerie eenzijdig vijfmaal kan worden verlengd voor de duur van maximaal 2 jaar. De totale looptijd van de overeenkomst is daarmee maximaal 15 jaar. De opdrachtwaarde bedraagt naar verwachting circa € 300.000 excl. btw per jaar. De geraamde opdrachtwaarde voor de gehele contractduur inclusief verlengingsopties bedraagt derhalve circa € 4,5 miljoen (exclusief btw).
Type procedure: Onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 72212461 Diensten voor ontwikkeling van analytische of wetenschappelijke software
Aanvullende classificatie (cpv): 48462000 Software voor mathematische of voorspellingsdoeleinden, 72212100 Diensten voor ontwikkeling van speciale software voor de industrie, 72212460 Diensten voor ontwikkeling van analytische, wetenschappelijke, mathematische of prognosesoftware
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Beschrijving: Het ministerie van IenW is voornemens de overheidsopdracht inzake het rekenpakket te gunnen aan DNV, op grond van artikel 2.32 lid 1 onder b sub 2 en sub 3 Aanbestedingswet 2012 (mededinging ontbreekt om technische redenen en er is sprake van uitsluitende rechten). Door een aankondiging in geval van vrijwillige transparantie vooraf te publiceren, stelt het ministerie van IenW andere partijen in de gelegenheid om in rechte op te komen tegen deze opdrachtverlening. De initiële duur van de af te sluiten overeenkomst is 5 jaar, waarna deze door het ministerie eenzijdig vijfmaal kan worden verlengd voor de duur van maximaal 2 jaar. De totale looptijd van de overeenkomst is daarmee maximaal 15 jaar. De opdrachtwaarde bedraagt naar verwachting circa € 300.000 excl. btw per jaar. De geraamde opdrachtwaarde voor de gehele contractduur inclusief verlengingsopties bedraagt derhalve circa € 4,5 miljoen (exclusief btw).
Interne identificatiecode: 1