730134-2022 - MededingingNederland-Rotterdam: Diensten voor land-, bos- en tuinbouw, aquicultuur en imkerij
Aankondiging van een opdracht
Diensten
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1.
Omvang van de aanbesteding
II.1.1.
Benaming
1-D-35390-22: Het uitvoeren van het meetnet biodiversiteit
Referentienummer: 1-D-35390-22
II.1.2.
CPV-code hoofdcategorie
77000000 Diensten voor land-, bos- en tuinbouw, aquicultuur en imkerij
II.1.4.
Korte beschrijving
Het inventariseren van specifieke soortgroepen op aangewezen locaties en transecten in de jaren 2023 tot en met 2026 in de gemeente Rotterdam voor de Uitvoeringsagenda Biodiversiteit 2021-2022.
II.1.5.
Geraamde totale waarde
Waarde zonder btw: 351 810,00 EUR
II.1.6.
Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: ja
Inschrijvingen mogen worden ingediend voor alle percelen
Maximumaantal percelen dat aan één inschrijver mag worden gegund: 3
II.2.
Beschrijving
II.2.1.
Perceel 1: Flora
Perceel nr.: 1
II.2.2.
Aanvullende CPV-code(s)
77400000 Zoölogische diensten, 77000000 Diensten voor land-, bos- en tuinbouw, aquicultuur en imkerij, 90712400 Planningsdiensten voor beheers- of beschermingsstrategie van natuurlijke rijkdommen
II.2.4.
Beschrijving van de aanbesteding
De plantenroute wordt een keer per jaar in de zomer (mei/juni, vóór het maaien) gelopen. De plots waarin de routes liggen, worden uit het reguliere maaibeheer gehaald om planten de kans te geven zich te ontwikkelen. Oude parken en bos met stinsenvegetatie krijgen in het voorjaar (als de Daslook in de bloei staat, ongeveer tweede helft van april) een extra bezoek.
De plantenroute is 100 meter lang. Hierbij wordt om de tien meter (of tien grote stappen) stil gestaan en worden de planten genoteerd die binnen 1 meter van je af staan (in totaal 10 keer). Indien je op een pad loopt tel je de eerste meter plantengroei naast het pad. In de basis worden alle planten genoteerd, niet alleen de bloeiende planten. Bomen, struiken en struwelen worden ook gedetermineerd en genoteerd. Onder planten worden bij deze monitoring alle vaatplanten verstaan. Dit is inclusief varens en paardenstaarten, maar exclusief (korst)mossen, algen en wieren.
Perceel 2: Dagvlinders
Perceel nr.: 2
77000000 Diensten voor land-, bos- en tuinbouw, aquicultuur en imkerij, 77400000 Zoölogische diensten, 90712400 Planningsdiensten voor beheers- of beschermingsstrategie van natuurlijke rijkdommen
De lijntransecten voor dagvlinders worden gedurende vijf momenten in de periode mei tot en met september geïnventariseerd. Dit betekent dat de route iedere maand gelopen wordt. Tussen bezoeken dienen altijd minstens 2 - 3 weken te zitten, zodat er spreiding zit tussen de bezoeken. Omdat vliegtijden van dagvlindersoorten verspreid over het jaar liggen, wordt hiermee de kans op het aantreffen van alle mogelijke soorten vergroot.
Tijdens de telling loopt men in een constante, rustige wandelpas de vastgelegde route door het terrein. Noteer alle dagvlinders die u waarneemt tot een afstand van 2,5 meter opzij aan beide kanten, 5 meter vooruit en 5 meter boven u.
Perceel 3: Libellen en Amfibieën
Perceel nr.: 3
90712400 Planningsdiensten voor beheers- of beschermingsstrategie van natuurlijke rijkdommen, 77000000 Diensten voor land-, bos- en tuinbouw, aquicultuur en imkerij, 77400000 Zoölogische diensten
De inventarisatie van libellen wordt uitgevoerd langs een lijntransect van 250 meter. Hierbij worden alle libellen en juffers genoteerd. De lijntransecten worden gedurende vijf momenten in de periode mei tot en met september geïnventariseerd. Hierbij wordt iedere maand een bezoek gebracht. Tussen ieder bezoek moeten minstens 2 - 3 weken zitten, zodat de verschillende vliegperioden van libellen- en juffersoorten gedekt zijn.
Tijdens de telling loopt men in een constante, rustige wandelpas over de vaste route langs de waterkant. Men kan tijdens de telling stoppen, bijvoorbeeld om wat op te schrijven, of omdat een libel niet snel op naam kan worden gebracht. Het tellen van de meeste routes neemt één tot drie kwartier in beslag;
Perceel 4: Vogels
Perceel nr.: 4
Per vogeltelpunt wordt tien minuten geteld waarbij alle zingende en zichtbare vogels genoteerd worden. Men telt alle soorten die worden gezien en gehoord vanaf het vogeltelpunt, ook de exoten. De inventarisatie wordt vijf keer herhaald in de periode april tot en met juli. Hierbij zitten minimaal 2 weken tussen ieder telmoment.
Perceel 5: Vleermuizen
Perceel nr.: 5
Een vleermuisroute betreft een telling over een vaste route die ca. 20 minuten duurt. Op de route wordt akoestische data verzameld door middel van een Batlogger. De Batlogger meet tijd, temperatuur en legt de GPS-locatie automatisch vast met iedere opname van een vleermuis. Deze route wordt te voet in de periode 15 juli - 15 september driemaal gelopen. Hierbij wordt deze periode opgedeeld in drie blokken, waarbij er twee weken te tijd is om de route een keer te lopen en een week als pauze wordt gebruikt. Hiermee worden de telmomenten gelijkmatig over de gehele periode verdeeld. Het is een bewuste keuze vanuit dit meetnet dat de meting buiten de kraamperiode gedaan wordt, onder andere om dubbeltelling te voorkomen. De methode is geschikt om het voorkomen van alle in stedelijk gebied voorkomende vleermuissoorten aan te tonen.