2. Procedure
Procedure
Titel: Advisering omgevingskwaliteit
Beschrijving: Advisering op het gebied van welstand, monumenten, landschap, archeologie en stedenbouw ter voorbereiding op vergunningverlening op grond van de Omgevingswet en daarmee samenhangende wetgeving. De raamovereenkomst ziet op de periode 1 juli 2027 t/m 30 juni 2030 met de mogelijkheid de overeenkomst 2 keer met 3 jaar te verlengen. Omvang van de opdracht bedraagt €50.000 per jaar (raming).
Interne identificatiecode: 26.OM.066
Type procedure: Onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71240000 Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde en planning
Aanvullende classificatie (cpv): 92522000 Monumentenzorgdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Beschrijving: Advisering op het gebied van welstand, monumenten, landschap, archeologie en stedenbouw ter voorbereiding op vergunningverlening op grond van de Omgevingswet en daarmee samenhangende wetgeving. Voorafgaand aan deze voorgenomen opdrachtverlening heeft de gemeente onderzocht of sprake is van daadwerkelijke mededinging voor deze dienstverlening. Uit marktverkenningen, eerdere marktconsultaties van andere overheden voor vergelijkbare opdrachten en de wijze waarop vergelijkbare overeenkomsten door gemeenten in Overijssel en daarbuiten zijn gecontracteerd, blijkt dat het aantal marktpartijen dat deze specialistische dienstverlening kan leveren zeer beperkt is. Daarbij is vastgesteld dat slechts één ondernemer de gevraagde combinatie van ondersteuning van de adviescommissie, expertise op het gebied van omgevingskwaliteit, monumentenzorg, cultureel erfgoed, stedenbouw en landschapskwaliteit kan aanbieden. De gemeente is daarom van oordeel dat sprake is van het ontbreken van mededinging om technische redenen als bedoeld in artikel 2.32, eerste lid, onderdeel b, sub 2 van de Aanbestedingswet 2012. Om transparantie te waarborgen wordt deze vrijwillige aankondiging vooraf gepubliceerd, zodat eventuele belangstellende ondernemingen zich kunnen melden indien zij van mening zijn deze dienstverlening eveneens te kunnen verrichten. €50.000 per jaar
Interne identificatiecode: 1