2. Procedure
Procedure
Titel: Selectieleidraad mededingingsprocedure met onderhandeling voor de zoektocht naar private en/of publieke partners i.f.v. een PPS-samenwerking voor het verder investeren in en ontwikkelen van het gebouw Thor Central en de bestaande activiteitencluster met toevoeging van overnachtingsmogelijkheden via een kwalitatieve hotelfunctie en /of andere publieke functies.
Beschrijving: Stad Genk en AGB Genk zijn eigenaar van Thor Central, het hoofdgebouw van de site op het Thor Park. Ze zoeken naar private en/of publieke partners i.f.v. een PPS-samenwerking voor het verder investeren in en ontwikkelen van het gebouw Thor Central en de bestaande activiteitencluster met toevoeging van overnachtingsmogelijkheden via een kwalitatieve hotelfunctie en /of andere publieke functies. Zij wensen dit aan de markt aan te bieden via een mededingingsprocedure met onderhandeling. De procedure zal verlopen in twee fases: een selectiefase en een gunningsfase (toewijzingsronde), gevolgd door een facultatieve BAFO-fase (Best and Final Offer). De procedure wordt nu opnieuw opgestart, waarbij de volgende aandachtspunten werden meegenomen bij de verdere verfijning van de selectieleidraad. - de gewenste impactvolle ontwikkeling binnen het historisch erfgoed/ linkervleugel. - kandidaten dienen aan te geven hoe zij het gebruik van de linkervleugel zien. - nieuwbouw is mogelijk voor zover deze een wezenlijke meerwaarde biedt en bijdraagt aan de economische haalbaarheid van het project. De opbrengsten uit de nieuwbouw dienen de investeringen in het bestaande erfgoed mee te dragen. - kandidaten dienen aan te geven welke minimale investering zij in de linkervleugel zullen doen. De gunningsleidraad (fase 2) wordt nog verder uitgewerkt en later vaan de geselecteerde kandidaten overgemaakt. De selectieleidraad bevat o.m. de volgende vereisten: Visienota met bijhorende presentatie die blijk geeft van de bekwaamheid om een erfgoedplek van dergelijke omvang te transformeren naar een duurzame toekomst. Relevante referenties. De financiële selectie strekt ertoe na te gaan of de kandidaat over een voldoende solide financiële basis en financiële continuïteit beschikt om de verdere plaatsingsprocedure te doorlopen en, in voorkomend geval, de opdracht te kunnen uitvoeren. De bekwaamheid en organisatorische draagkracht van de kandidaat zal tevens worden beoordeeld aan de hand van enerzijds de capaciteit om de opdracht uit te voeren én anderzijds de relevante ervaring. Er is tevens een deelnamevergoeding voorzien. De kosten die in principe gepaard gaan met een deelname aan de gunningsfase (i.k.v. Fase 2 van dit bestek of deze leidraad) worden forfaitair vergoed. De geselecteerde kandidaten die niet weerhouden worden na deelname aan de gunningsfase, bekomen een eenmalige en forfaitaire tussenkomst van € 12.500,00 voor zover het dossier regelmatig werd ingediend (geldig voorstel) en minimum de helft van de totaalscore werd behaald (het prijscriterium wordt hierbij buiten beschouwing gelaten).
Interne identificatiecode: PPP0D3-6131/6668/2026-2739
Type procedure: Onderhandelingsprocedure met voorafgaande oproep tot mededinging / mededingingsprocedure met onderhandeling
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 55000000 Diensten voor hotel, restaurant en detailhandel
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 2026-2739_1