734247-2025 - Vooraankondiging onderhandse gunning
Nederland – Bankdiensten – Vrijwillige Transparantie Betaalsysteem Maatwerkbudgetten
Aankondiging in geval van vrijwillige transparantie vooraf
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Vrijwillige Transparantie Betaalsysteem Maatwerkbudgetten
Beschrijving: Sinds 2023 werken verschillende afdelingen van de diensten SZW en OCW met een maatwerkbudget. Een maatwerkbudget is een instrument dat we binnen de huidige dienstverlening kunnen inzetten. Het biedt een snel inzetbare, regelluwe oplossing voor inwoners. Het stelt de organisatie in staat om te leren waar de eigen dienstverlening beter kan, en het zet uitvoerende professionals aan tot het (creatief) nadenken om de situatie van de inwoner als vertrekpunt te nemen. Het verstrekken van deze maatwerkbudgetten wordt gefaciliteerd door een digitale oplossing van Uitvoering Maatwerk BV en uit de budgetten worden - via een boekhoudpakket met derdengeldrekening van de Stichting uitvoering maatwerk (SUM) - de betalingen gedaan. Op een eenvoudige en snelle manier worden maatwetwerkbudgetten beschikbaar gesteld voor inwoners die dit nodig hebben en waar rechtstreekse verstrekking aan de inwoner niet (regelluw en snel) kan via de bestaande systemen (alleen Socrates biedt deze mogelijkheid wel). Voor de medewerkers is dit een oplossing die eenvoudig met een app werkt en waarbij een ‘4-ogen’-principe is ingebouwd om de kwaliteit van de onderbouwing te waarborgen en misbruik te voorkomen. Onderbouwing procedure vrijwillige transparantie: De gemeente wenst een onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande bekendmaking (vrijwillige transparantie) te doorlopen met Uitvoering Maatwerk BV. De redenen hiervoor zijn: De aanbestedende dienst/organisatie kan op objectieve gronden aantonen dat er slechts één marktaanbieder is die de overheidsopdracht kan uitvoeren. Dit blijkt uit deskresearch en een marktconsultatie, uitgevoerd in juni 2025. Hierop heeft alleen Uitvoering Maatwerk BV gereageerd. Het ontbreken van mededinging is niet het gevolg van een kunstmatige beperking van de voorwaarden van de aanbesteding (het toeschrijven naar één leverancier). De randvoorwaarden die in de marktconsultatie zijn benoemd zijn proportioneel in relatie tot de opdracht. Bovendien zijn er geen vragen gesteld of opmerkingen gemaakt door andere aanbieders waaruit zou kunnen blijken dat onze vraag disproportioneel is. Het ontbreken van mededinging is het gevolg van technische redenen (art 2.32 lid 1.b, sub 2 AW2012). De opdracht vraagt specifieke kennis, instrumenten en middelen die enkel Uitvoering Maatwerk BV tot zijn beschikking heeft. Deze technische redenen maken het volstrekt noodzakelijk de opdracht aan deze aanbieder te gunnen (noodzakelijkheidsvereiste), omdat Uitvoering Maatwerk BV als enige leverancier de dienstverlening kan aanbieden. Het kunnen inzetten van een maatwerkbudget is een belangrijke en waardevolle aanvulling op de dienstverlening van SZW en OCW. Voor verdere informatie, zie toelichting in Mercell.
Type procedure: Onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 66110000 Bankdiensten
Aanvullende classificatie (cpv): 66600000 Kasdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000