2. Procedure
Procedure
Titel: Raamovereenkomst aanstelling cost controller nieuwbouw AZ Turnhout
Beschrijving: De opdracht betreft de aanstelling van een onafhankelijke costcontroller/bouwkostendeskundige voor de financiële, economische en commerciële begeleiding van het nieuwbouwproject van AZ Turnhout, vanaf de fase definitief ontwerp en voorbereiding van de aanbestedingsdossiers tot en met de uitvoering en financiële afsluiting van de werken. De opdrachtnemer staat AZ Turnhout bij in het bewaken van het taakstellend investeringsbudget en verricht daartoe onafhankelijke controles, ramingen, analyses en adviezen met betrekking tot onder meer ontwerpbeslissingen, hoeveelheden, eenheidsprijzen, marktconformiteit, aanbestedingsresultaten, wijzigingen, verrekeningen, vorderingsstaten, meer- en minderwerken, claims en eindafrekeningen. De costcontroller treedt op als onafhankelijk adviseur van AZ Turnhout en vormt vanuit financieel en kostentechnisch oogpunt een kritische tegenexpertise ten aanzien van de ramingen en financiële voorstellen van ontwerpers, studiebureaus en uitvoerende opdrachtnemers. De costcontroller werkt uitsluitend in opdracht van en rapporteert rechtstreeks aan AZ Turnhout. De opdrachtnemer dient zijn adviezen onafhankelijk van het ontwerpteam en de uitvoerende opdrachtnemers te formuleren. De opdrachtnemer stelt wanneer vereist door de aanbestedende overheid een onafhankelijke controleraming op van het definitief ontwerp, los van de door het ontwerpteam aangeleverde begroting. De verschillen tussen beide ramingen worden minimaal geanalyseerd naar: • hoeveelheden; • eenheidsprijzen; • kwaliteitsniveau; • technische oplossingen; • risico's; • prijsniveau en peildatum. Voor materiële afwijkingen wordt de oorzaak geïdentificeerd en een gemotiveerd advies geformuleerd. Budgetbewaking en forecasting zijn ook onderdeel van deze opdracht. Verder zorgt de opdrachtnemer indien vereist voor ondersteuning van aanbesteding van de werken en analyse van de ontvangen offertes. De opdrachtnemer ondersteunt AZ Turnhout bij financiële en kostentechnische besprekingen met inschrijvers en/of opdrachtnemers en bereidt daartoe analyses, benchmarks en simulaties voor. De opdrachtnemer rapporteert hierover uitsluitend aan AZ Turnhout en neemt geen beslissingsbevoegdheid van de aanbestedende overheid over. Ook costcontrol tijdens de uitvoering van de werken is in dit dossier vervat, waaronder: • controle van vorderingsstaten; • beheer van wijzigingen; • meerwerken en verrekeningen; • claimmanagement: ondersteuning van AZ Turnhout bij de financiële analyse van claims van opdrachtnemers; • value engineering: de costcontroller identificeert proactief mogelijkheden voor kostenoptimalisatie zonder afbreuk te doen aan de functionele, technische, operationele en kwalitatieve uitgangspunten van het project; • … Algemeen AZ Turnhout biedt als referentieziekenhuis een ruim aanbod aan innovatieve en hoogkwalitatieve geneeskunde en patiëntenzorg, in samenwerking met de partnerziekenhuizen in haar netwerk. AZ Turnhout wil warme zorg bieden aan de patiënt en zijn familie en hen actief betrekken, zowel in het individuele zorgtraject als in het beleid van het ziekenhuis. Om zijn ambities waar te maken, wenst AZ Turnhout te investeren in een nieuwe eenheidscampus waar alle huidige diensten worden gecentraliseerd. Vandaag is AZ Turnhout gevestigd op twee afzonderlijke sites: campus Sint-Elisabeth, Rubensstraat, en campus Sint-Jozef, Steenweg op Merksplas, beide gelegen te Turnhout. Naast deze zorgcampussen beschikt AZ Turnhout over een administratief gebouw, gelinkt aan de site Sint-Elisabeth. Het nieuwbouwziekenhuis (± 115.000 m²) zal worden gebouwd op de site campus Sint-Jozef. De bestaande bebouwing wordt na ingebruikname van de nieuwe gebouwen integraal gesloopt. Ook de site Sint-Elisabeth wordt dan verlaten. De huidige indicatieve totale raming van het project bedraagt 550 miljoen euro. AZ Turnhout wenst een raamovereenkomst af te sluiten voor een periode van 10 jaar met een organisatie die in de verschillende deelopdrachten doorheen het project van de nieuwbouw (van definitief ontwerp tot realisatie) AZ Turnhout zal bijstaan in de beoordeling van de marktconformiteit en het technisch realiteitsgehalte van de ramingen/kostprijs zoals voorgesteld door de ontwerpteams en later ook door de aannemers zodat het vooropgestelde budget gevrijwaard wordt.
Interne identificatiecode: PPP0QW-289/6087/2026/010MP
Type procedure: Onderhandelingsprocedure met voorafgaande oproep tot mededinging / mededingingsprocedure met onderhandeling
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71000000 Dienstverlening op het gebied van architectuur, bouwkunde, civiele techniek en inspectie
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 2026/010MP_1