2. Procedure
Procedure
Titel: Preventieve maatregelen tegen graafschade
Beschrijving: Dierlijke graverijen worden in het leefgebied van Waterschap Brabantse Delta steeds vaker geconstateerd. Daardoor kunnen er conflicten ontstaan op het gebied van waterveiligheid. Gravende diersoorten kunnen in de dijk, gangen graven, waardoor de dijk haar stabiliteit verliest. In het ergste geval kan de dijk het water niet meer tegenhouden. Er wordt onderscheid gemaakt tussen risico- en minder risicovolle trajecten (zie onderstaande twee tabellen). Voor de risicovolle trajecten is de verwachting dat binnen 2 jaar de kering veel schade zal oplopen. Voor de minder risicovolle trajecten wordt dit binnen 2 tot 5 jaar verwacht. Werkzaamheden zullen versnipperd zijn op korte kleine stukken verdeeld over een het gehele traject van Waalwijk tot Willemstad. Door nu beschermende maatregelen te treffen op de locaties zoals benoemd in de vorige sectie tegen graverij; behoudt de betreffende kering/dijk haar functie en geeft het waterschap hiermee invulling aan de zorgplicht rondom waterveiligheid. Tegelijkertijd is het hierbij van belang dat de strikte wetgeving rondom de beschermde status van de bever, das en in mindere mate de muskusrat gevolgd worden. Per dijktraject zal er daarom bekeken moeten worden of er in plaatst van het ingraven van gaas, genoeg ruimte is om het talud van de kering te verflauwen. Omdat gravers bij voorkeur alleen in steile taluds graven, wordt door deze maatregel de kering onaantrekkelijk gemaakt voor graverijen. Daarbij zal ook de bereikbaarheid voor in te zetten materieel een rol spelen in de keuze of verflauwing haalbaar is. Als dit niet past binnen de grenzen van het werkgebied en/of materieel inzit en bereikbaarheid; wordt voorgesteld als maatregel het aanbrengen van gaas in de dijk toe te gepassen om graverijen te voorkomen.
Interne identificatiecode: 800945
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Belangrijkste kenmerken van de procedure: openbaar
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45246200 Oeverbeschermingswerken
5. Perceel
Perceel: LOT-0000