741290-2024 - Resultaat
Nederland – Ondersteunende diensten voor de overheid – BZK - ADDENDUM III BIJ OVEREENKOMST BEHEER EN ONDERHOUD BASISWETTENBESTAND (BWB)
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: BZK - ADDENDUM III BIJ OVEREENKOMST BEHEER EN ONDERHOUD BASISWETTENBESTAND (BWB)
Beschrijving: De verlenging is ook gerechtvaardigd kijkend naar het bepaalde in artikel 2.163g Aw 2012. De overeenkomst is bij initiële aanvang voor een langere tijd (10 jaar, bestaand uit een initiële looptijd en een verlengingsoptie van 4 jaar) aanbesteed. Het is geenszins aannemelijk dat de initiële aanbesteding een andere uitkomst zou hebben gehad, als zou zijn aanbesteed met meerdere verlengingsopties voor een totale looptijd van 16 jaar. Het volgende is namelijk het geval: a1. de wijziging voorziet niet in voorwaarden die, zouden deze onderdeel zijn geweest van de oorspronkelijke aanbesteding, de deelname c.q. toelating van andere partijen tot de aanbesteding mogelijk zou hebben mogelijk gemaakt, immers de uitsluitingsgronden en geschiktheidseisen zouden niet anders hebben geluid, en a2. de wijziging voorziet niet in voorwaarden die, zouden deze onderdeel zijn geweest van de oorspronkelijke aanbesteding, de gunning aan andere partijen mogelijk zou hebben gemaakt, immers de voorwaarden zijn identiek aan de oorspronkelijke voorwaarden, met uitsluitend nadere aanpassingen van bescheiden aard en impact die logischerwijs het organisch het gevolg zijn van het gestaag veranderen van ICT in het algemeen en a3. de wijziging voorziet niet in voorwaarden die, zouden deze onderdeel zijn geweest van de oorspronkelijke aanbesteding, bijkomende deelnemers aan de aanbesteding zou hebben aangetrokken, immers de voorwaarden zijn, immers de overeenkomst was van meet af een opdracht van groot maatschappelijk belang, met een grote verantwoordelijkheid voor de leverancier en een langlopend karakter. Die kenmerken zijn destijds bepalend geweest voor de leveranciersmarkt en die kenmerken zijn met de onderhavige wijziging niet veranderd en b. de verlenging wijzigt niet het economisch evenwicht van de opdracht ten gunste van de huidige leverancier. Voorzover er voorwaarden worden gewijzigd komt dit voort uit (a) de toenemende kosten voor beheer en onderhoud die samenhangen met de verouderende systemen en (b) een onvermijdelijke uitbreiding van de redactiecapaciteit als gevolg van de in de loop van de jaren toegenomen complexiteit van de te consolideren wetgeving. en c. de wijziging voorziet niet een aanzienlijke verruiming van het toepassingsgebied van de opdracht., immers er is geen sprake van andersoortige activiteiten noch naar aard, noch naar omvang. en d. er is geen andere opdrachtnemer die in de plaats komt van de oorspronkelijke opdrachtnemer.
Interne identificatiecode: 201865002004.235
Type procedure: Onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 75130000 Ondersteunende diensten voor de overheid
Aanvullende classificatie (cpv): 75100000 Administratiediensten, 75111200 Wetgevende diensten, 79130000 Juridische documentatie en certificering, 79131000 Documentatiedienstverlening
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Titel: BZK - ADDENDUM III BIJ OVEREENKOMST BEHEER EN ONDERHOUD BASISWETTENBESTAND