2. Procedure
Procedure
Titel: VWS EA - Evaluatie Transparantieregister Zorg
Beschrijving: Het Transparantieregister Zorg (TRZ) bevat informatie over bepaalde financiële relaties die zorgprofessionals, samenwerkingsverbanden van zorgprofessionals, zorginstellingen en patiëntenorganisaties hebben met geneesmiddelen- en medische hulpmiddelenbedrijven. De informatie is gerubriceerd per jaar op naam van de zorgaanbieder, zorginstelling of patiëntenorganisatie via een publiek toegankelijke website te raadplegen. Het register bevat circa 15.000 relaties per jaar. Na drie jaar worden de gegevens van het TRZ verwijderd. Het TRZ wordt beheerd door de Stichting Transparantieregister Zorg (STZ), waaraan de koepels van zorgaanbieders, geneesmiddelenbedrijven en medische hulpmiddelenbedrijven via een Raad van Toezicht zijn verbonden. Jaarlijks publiceert het IVM (de huidige opdrachtnemer) een evaluatierapport over de diverse aspecten van de gemelde financiële relaties in het afgelopen jaar. De achtergrond en aanleiding van de Opdracht Op grond van artikel 13c, tweede lid, van de Wet BIG (Wet op de beroepen in de individuele gezondheidszorg) dient de minister van VWS jaarlijks een evaluatieverslag over het TRZ naar de Tweede Kamer te sturen. Dit artikel is met ingang van 1 januari 2018 in werking getreden. In artikel 13c, tweede lid, van de Wet BIG is bepaald dat het evaluatieverslag zich dient te richten op de doeltreffendheid en effecten van het Transparantieregister. Uitvoering Voor de uitvoering van het evaluatieonderzoek heeft de STZ haar medewerking toegezegd. Het uitvoerende onderzoeksbureau zal dus specifieke informatie kunnen krijgen uit de database van het Stichting TRZ (STZ) onder bepaalde voorwaarden (o.a. tekenen van een vertrouwelijkheidsverklaring voor het kennis nemen van privacy- en commercieel gevoelige gegevens). Verder zijn de aan de STZ verbonden koepels bereid mee te werken aan het eventueel uitvoeren van enquêtes onder de achterban.
Interne identificatiecode: 201865006.028.145
Type procedure: Openbaar
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79419000 Evaluatie-adviesdiensten
Aanvullende classificatie (cpv): 73110000 Uitvoeren van onderzoek
5. Perceel
Perceel: LOT-0000