See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Titel: Dienstverlening Dataplatform, -services en -producten
Beschrijving: Havenbedrijf Rotterdam N.V. heeft de wens om één overeenkomst met één opdrachtnemer te sluiten voor de dienstverlening "Dataplatform, -services en en -producten". De aanbesteding en het navolgende project hebben als doel: 1) Selectie en gunning van de best passende dienstverlening Selecteren van de meest geschikte partij en het gunnen van de best passende dienstverlening voor HbR, waarmee enerzijds de continuïteit van het dataplatform, -services en -producten gegarandeerd wordt en anderzijds de strategische positionering van het dataplatform en de data-capability verder ontwikkeld wordt. 2) Effectieve samenwerking Het opzetten en waarborgen van een duidelijke en effectieve samenwerking tussen HbR en de geselecteerde partij. 3) Soepele transitie van het beheer van het dataplatform en dienstverlening Realiseren van een goed geplande en beheersbare transitie naar de nieuwe dienstverlening en het doorvoeren van de benodigde verbeteringen om de continuïteit van het dataplatform te kunnen garanderen, met minimale verstoring van de dagelijkse werkzaamheden. Projectscope en omvang: 1) Transitie van de bestaande dienstverlening Overnemen van het beheer van het dataplatform, -services en -producten en de Microsoft Azure subscriptions en daarnaast het opzetten van een effectieve samenwerkingsstructuur, 2) Beheer en onderhoud van het dataplatform, -services en -producten Dagelijks beheer en onderhoud van het dataplatform, -services en -producten en de Microsoft Azure subscriptions, met daarbij aandacht voor zowel de functionele invulling, als ook voor betrouwbaarheid, beveiliging en compliance. 3) Ontwikkelen van het dataplatform, -services en -producten In co-creatie een toekomstbestendig stabiel en veilig dataplatform ontwikkelen, inclusief services en producten (bijv. gemodelleerde datasets t.b.v. data science en BI elders in de organisatie) op basis van een gedeelde architectuur en een afgestemde roadmap die waarde creatie, kostenbeheersing en lifecycle management integreert. 4) Strategische samenwerking In co-creatie ontwikkelen van de strategische positionering van het dataplatform en de data-capability, inclusief advisering over data-governance en organisatie, terwijl het DTIS-team wordt ontwikkeld, de DTIS way-of working wordt vormgegeven en de volwassenheid en dienstverlening worden geoptimaliseerd. 5) Training en opleiding Helpen ontwikkelen, trainen en begeleiden van medewerkers (DTIS en HbR-organisatie) op vakinhoudelijke onderwerpen en de te ontwikkelen DTIS way-of-working. 6) Leveren van additionele specialisten Additioneel leveren van specialisten op het gebied van dataplatformen, -services, en -producten. Optioneel in scope: Het opzetten van een ‘Data Apprentice Program’ om specialisten op het gebied van dataplatformen, -services en -producten op te leiden en in (bijvoorbeeld) een Detavast constructie te kunnen aannemen. Optioneel in scope betekent dat gedurende de contractperiode deze onderdelen mogelijk onderdeel kunnen worden van de opdracht. Optionele onderdelen in scope zijn nu geen verplicht onderdeel van de opdracht. Buiten scope: Beheer en doorontwikkeling van de Azure tenant.
Interne identificatiecode: I.002173
Type procedure: Onderhandelingsprocedure met voorafgaande oproep tot mededinging / mededingingsprocedure met onderhandeling
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 72000000 IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Hoeveelheid: 1 stuk