2. Procedure
Procedure
Titel: 31193207 Alliantie GoederenVervoerModellen
Beschrijving: In deze opdracht willen we een nieuwe langjarige samenwerkingsovereenkomst Alliantie Goederenvervoermodellen (hierna: Alliantie GVM) vormgeven met een tiental marktpartijen. De Alliantie GVM beoogt een nauwe samenwerking met en tussen marktpartijen, die noodzakelijk is voor het ontwikkelen van kwalitatief hoogstaande strategische goederenvervoersmodellen, zoals die beheerd worden door Rijkswaterstaat. De vorming van Alliantie GVM heeft concreet de volgende doelstellingen: - Werken aan een groot doel: het best mogelijke model voor goederenvervoer in Nederland bouwen om daarmee referentieprognoses op te stellen. - Kennisopbouw en kennisdeling rond goederenvervoersprognoses, goederenvervoermodellen, beheer en onderhoud van het model BasGoed. - Innovatie stimuleren door een open en transparante samenwerking. - Flexibel kunnen ingaan op beleidsvragen, nieuwe inzichten en nodige verbeteringen. Aanbestedende dienst wil een Samenwerkingsovereenkomst afsluiten vanaf mei 2024 tot mei 2027, met daarna de mogelijkheid om deze 1 keer voor nogmaals drie (3) jaar en daarna 2 keer voor één (1) jaar te verlengen.
Interne identificatiecode: 31193207
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 72000000 IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning
Aanvullende classificatie (cpv): 79000000 Zakelijke dienstverlening: juridisch, marketing, consulting, drukkerij en beveiliging
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: Software
Beschrijving: In dit perceel wordt de software ontwikkeld, wordt documentatie daarover opgesteld, testplannen gemaakt en uitgevoerd, en (tussen)producen opgeleverd. Tevens wordt software getest en beheerd. Werkzaamheden Perceel Software: - Analyseren van mogelijke richtingen voor modelverbetering vanuit de softwarekant. - Programmeren van modules voor BasGoed, aanpassingen aan de kern van BasGoed, bewerkingsscripts voor BasGoed-invoer en uitvoer, hulpprogramma’s en visualisatie-applicaties. Voor het programmeren is het werken met data een belangrijk aandachtspunt. - Opstellen van testrapportages t.b.v. de softwaremanager en de Opdrachtgever. - Reviewen van code middels 4-ogen-principe. - Schrijven/updaten van de BasGoed-documentatie. - Ondersteunen bij het (her)ontwerp van de software-architectuur. - Ondersteunen bij het correct en overzichtelijk opslaan van data, code, scripts onder versiebeheer. - Ondersteunen bij performance (performance verbetering en datascience vraagstukken). - Ondersteunen bij inrichting en mogelijke verbetering van tooling die nodig is voor beheer en ontwikkeling van de BasGoed-software. - Ondersteuning bij interpretatie van resultaten uit de automatische SIG-toets5. - Geven van presentaties/opstellen van handleidingen om kennis binnen de Alliantie GVM te delen. Dit binnen en buiten het eigen perceel. 3 jaar, met daarna de mogelijkheid om deze 1 keer voor nogmaals drie (3) jaar en daarna 2 keer voor één (1) jaar te verlengen.
Interne identificatiecode: 1
Opties:
Beschrijving van de opties: Een Samenwerkingsovereenkomst zal worden afgesloten tot mei 2027, met daarna de mogelijkheid om deze 1 keer voor nogmaals drie (3) jaar en daarna 2 keer voor één (1) jaar te verlengen. Voor de 2e verlenging van drie jaar zal ongeveer € 1,6 miljoen beschikbaar zijn.
Perceel: LOT-0002
Titel: Inhoud
Beschrijving: In dit perceel worden de plannen op inhoudelijk vlak uitgewerkt en ontwikkelingen uitgevoerd. Werkzaamheden Perceel Inhoud: - Analyseren van mogelijke richtingen voor modelverbetering vanuit de inhoudelijke kant. - Data verzamelen, analyseren en omzetten naar correcte invoerformat voor BasGoed. Documenteren van de data en opleveren van data op een georganiseerde manier. - Rekenmethodes ontwikkelen, modellen specificeren en (bijdragen aan) het ontwikkelen van prototypes - Modellen opstellen en schatten op basis van data. - Draaien van modelruns. Samenstellen van het pakket aan invoerbestanden (set-ups) voor deze runs. - Modeluitkomsten analyseren, beoordelen en presenteren. - Schrijven/updaten van de BasGoed-documentatie. - Schrijven van memo’s, analyserapporten en notities. - Reviewen van inhoudelijke wijzigingen middels 4-ogen-principe. - Geven van presentaties/opstellen van handleidingen om kennis binnen de Alliantie GVM te delen. Dit binnen en buiten het eigen perceel. 3 jaar, met daarna de mogelijkheid om deze 1 keer voor nogmaals drie (3) jaar en daarna 2 keer voor één (1) jaar te verlengen.
Interne identificatiecode: 2
Belangrijkste classificatie (cpv): 79000000 Zakelijke dienstverlening: juridisch, marketing, consulting, drukkerij en beveiliging
Perceel: LOT-0003
Titel: Projectmanagement
Beschrijving: In dit perceel worden werkzaamheden uitgevoerd die de project-coördinatie dienen, met name het technische of inhoudelijke management van een Deelproject. 2.3.4.1 Werkzaamheden Perceel Projectmanagement - Zorgt voor coördinatie tussen Partners binnen een projectteam. - Zorgt voor coördinatie tussen het projectteam en Opdrachtgever. - Zorgt voor consistentie tussen lopend Deelproject en andere Deelprojecten door afstemming met andere projectteams/projectmanagers. - Bewaakt over de planning en deadlines. - Bewaakt het budget/de prijs van het Deelproject. - Waakt over afspraken. - Maakt voortgangsrapportages. - Zorgt voor een gebundelde opleveringen. - Maakt per facturatiemoment een overzicht van alle Deelproducten, die voor deze mijlpaal worden opgeleverd. In dit overzicht worden de locatie op GitLab (bijvoorbeeld issue-nummer, GitLab-commit-nummer, weblink) of de documentversie expliciet gemaakt. 3 jaar, met daarna de mogelijkheid om deze 1 keer voor nogmaals drie (3) jaar en daarna 2 keer voor één (1) jaar te verlengen.
Interne identificatiecode: 3
Perceel: LOT-0004
Titel: Rollen
Beschrijving: Een Inschrijver, kan naast het inschrijven voor een perceel, ook inschrijven voor één van onderstaande rollen. Het winnen van één van de rollen is gekoppeld aan het winnen van minimaal een perceel. Er zijn 3 rollen: Softwaremanager, Documentatiemanager en Steunpuntmanager. 3 jaar, met daarna de mogelijkheid om deze 1 keer voor nogmaals drie (3) jaar en daarna 2 keer voor één (1) jaar te verlengen.
Interne identificatiecode: 4