806053-2025 - Mededinging
Nederland – Museumdiensten – Museumbewaringsdiensten gemeente Enkhuizen
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Museumbewaringsdiensten gemeente Enkhuizen
Beschrijving: De museumbewaringsdienst voor de Collectie wordt momenteel geleverd door een externe dienstverlener met een kunstdepot in Noord-Holland. Daar wordt een depotruimte van 200 m2 gehuurd waarin een groot deel van de Collectie is ondergebracht. Het streven is om de Collectie in de toekomst op één locatie te bewaren. In 2026 willen wij starten met een opslagcapaciteit van 300 m2. De benodigde capaciteit kan na het inventariseren en opschonen van de Collectie op termijn worden teruggebracht tot circa 200 m2. Naast het externe kunstdepot is de Collectie echter ook op verschillende andere locaties te vinden. Onder andere in het stadhuis van Enkhuizen, de Waag, de brandweerkazerne en in het depot van het Zuiderzeemuseum. De initiële looptijd van de Opdracht is van Q2/2026 tot en met Q2 2031. De overeenkomst kan worden verlengd met vijf (5) keer één (1) jaar, waardoor de overeenkomst uiterlijk op 2036 eindigt.
Interne identificatiecode: 705860
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 92521000 Museumdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Interne identificatiecode: 1
Opties:
Beschrijving van de opties: Herzieningsclausule Het streven is om de Collectie in de toekomst op één locatie te bewaren. In eerste instantie worden alle objecten naar de nieuwe locatie getransporteerd. Hiervoor is circa 300 m2 nodig aan opslagcapaciteit. Op de nieuwe locatie worden alle objecten geïnventariseerd en gewaardeerd. De verwachting is dat dit proces circa vijf jaar in beslag neemt. Na de inventarisatie en waardering zal vermoedelijk een deel van de Collectie worden afgestoten of worden ingezet voor tentoonstellingen en presentaties. Daardoor neemt de behoefte aan opslagcapaciteit na vijf jaar af tot mogelijk 200 m2. De definitieve behoefte wordt pas duidelijk als de inventarisatie is afgerond. Tevens is het nu nog onduidelijk hoe efficiënt de Collectie opgeborgen kan worden en welke middelen zoals stellingen hiervoor beschikbaar kunnen worden gesteld door de dienstverlener.