82401-2026 - Mededinging
België – Turbine-installatie – Sturing turbine + alternator
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Werken
2. Procedure
Procedure
Titel: Sturing turbine + alternator
Beschrijving: IVAGO beschikt over een extractie-turbine die een generator aandrijft. De turbine is een overhangturbine met 2 lichamen: de rotoren zijn zwevend opgehangen buiten hun lagers. De 2 lichamen zijn aan de reductiekast gebouwd, die op haar beurt gekoppeld is aan de synchrone 3-fazige generator. De turbine wordt gebruikt om hogedrukstoom (stoom HD van 36 barg) om te zetten in middendrukstoom (stoom MD van 10 barg) en in elektrische energie. De installatie is in gebruik sinds 2006. Diverse onderdelen van de sturings- en beveiligingskasten zijn verouderd, worden niet meer ondersteund of aan het einde van hun levensduur en dienen vernieuwd te worden. De aannemer dient een oplossing aan te bieden om de installatie tot eind 2030 operationeel te houden, met name 4 jaar na de ombouw in juni 2026. Er zijn alternatieven mogelijk op vlak van keuze van leveranciers van componenten. Het geheel van componenten en sturing dient wel te voldoen aan strenge veiligheidseisen (voldoende SIL-niveau). De werken kunnen enkel doorgaan tijdens de jaarlijkse stilstand van de energiecentrale. De nieuwe installatie dient minimum dezelfde functionaliteiten en beveiligingen te omvatten als de huidige installatie. De aangeleverde oplossing en componenten dienen minimum 5 jaar exploitatie te garanderen. Aan de nieuwe installatie dient een extra regelmogelijkheid toegevoegd te worden: een vermogensregeling. Deze zal door een extern signaal aangestuurd worden. De ombouw dient te gebeuren tijdens de fabrieksstilstand van juni 2026. De werken kunnen beginnen in week 23 (startend op maandag 1 juni 2026). Vanaf zaterdag 20 juni 2026 is er terug stoom ter beschikking en kunnen de warme testen gestart worden. Het is aan de inschrijver om een bindende planning bij de offerte te voegen. Idealiter zijn de ombouwwerken aan de turbine beëindigd simultaan met de andere werken en kan de stoom van zodra de stoomkwaliteit goed is, geturbineerd worden.
Interne identificatiecode: PPP0WP-289/6040/26.011
Type procedure: Andere procedure in één fase
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45315200 Turbine-installatie
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 26.011_1
Belangrijkste classificatie (cpv): 45000000 Bouwwerkzaamheden
Aanvullende classificatie (cpv): 45315200 Turbine-installatie