833717-2025 - Mededinging
Nederland – IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning – Europees openbare aanbesteding - SIEM/SOC-dienstverlening
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
2. Procedure
Procedure
Titel: Europees openbare aanbesteding - SIEM/SOC-dienstverlening
Beschrijving: De gemeente Steenwijkerland wenst voor de feitelijke uitvoering van haar Security Operations Center (SOC)- en Security Information and Event Management (SIEM)-dienstverlening één opdrachtnemer te contracteren. Deze dienstverlening ondersteunt actief bij het voorkomen van inbreuken, schade en overlast in de ICT-infrastructuur. De totaal geraamde waarde van de opdracht voor de gehele maximale looptijd (10 jaar) bedraagt € 840.000,-. Deze raming is gebaseerd op de uitgaven van voorgaande jaren en een marktverkenning. Voor deze aanbesteding geldt een plafondbedrag voor onderdeel prijs. Hierbij wordt onderscheid gemaakt in implementatiekosten en exploitatiekosten. Voor de implementatiekosten geldt een plafondbedrag van € 50.000,- exclusief Btw. Voor exploitatiekosten is dit € 850.000,- exclusief Btw gebaseerd op de gehele looptijd van 10 jaar.
Interne identificatiecode: 2025-028781
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Belangrijkste kenmerken van de procedure: Gemeente Steenwijkerland voert een Europese openbare aanbestedingsprocedure uit. Dit betekent dat iedereen die aan de eisen voldoet, een inschrijving kan indienen. Uw inschrijving is eenmalig en definitief, waardoor geen ruimte is voor onderhandelingen.
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 72000000 IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning
Aanvullende classificatie (cpv): 72212732 Diensten voor ontwikkeling van databeveiligingssoftware
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Titel: SIEM/SOC-dienstverlening
Beschrijving: De gemeente Steenwijkerland wenst voor de feitelijke uitvoering van haar Security Operations Center (SOC)- en Security Information and Event Management (SIEM)- dienstverlening één opdrachtnemer te contracteren. Deze dienstverlening ondersteunt actief bij het voorkomen van inbreuken, schade en overlast in de ICT-infrastructuur. Deze aanbesteding bestaat niet uit meerdere percelen. De scope kent een sterke technische en economische samenhang, waardoor splitsing zou leiden tot risico’s ten aanzien van de continuïteit en kwaliteit van de dienstverlening én ten aanzien van de opvolgende werking van de losse componenten en functionaliteiten. Marktonderzoek laat verder zien dat het geheel van de scope niet beperkend werkt voor de markt en het MKB niet onnodig benadeelt. Er kan dus alleen op het geheel worden ingeschreven. De totaal geraamde waarde van de opdracht voor de gehele maximale looptijd (10 jaar) bedraagt € 840.000,-. Deze raming is gebaseerd op de uitgaven van voorgaande jaren en een marktverkenning. Voor deze aanbesteding geldt een plafondbedrag voor onderdeel prijs. Hierbij wordt onderscheid gemaakt in implementatiekosten en exploitatiekosten. Voor de implementatiekosten geldt een plafondbedrag van € 50.000,- exclusief Btw. Voor exploitatiekosten is dit € 850.000,- exclusief Btw gebaseerd op de gehele looptijd van 10 jaar.
Interne identificatiecode: 1
Opties:
Beschrijving van de opties: De uitvoering van de opdracht is gepland vanaf het moment van ingangsdatum van de overeenkomst, namelijk 1 mei 2026 tot en met 30 april 2030, met drie (3) maal de optie om met twee (2) jaar eenzijdig te verlengen.