841599-2025 - Resultaat
Nederland – Bouwen van dijk – Dijkverbetering Cuijk - Ravenstein
Aankondiging van een gegunde opdracht of concessie – standaardregeling
Werken
2. Procedure
Procedure
Titel: Dijkverbetering Cuijk - Ravenstein
Beschrijving: Het werk bestaat uit het verbeteren van de primaire waterkering tussen Cuijk en Ravenstein, dijktraject 36-2 Land van Heusden de Maaskant 2, gelegen aan de zuidzijde van de Maas tussen Cuijk en Ravenstein (van dijkpaal 174 tot en met Dijkpaal 382) en loopt vanaf de spoorbrug Mook tot vlak na de brug A50 nabij Ravenstein, waar de opgave Cuijk Ravenstein aansluit aan op project Meanderende Maas. In het Hoogwaterbeschermingsprogramma is het dijktraject Cuijk - Ravenstein opgenomen als één van de meest urgente dijktrajecten om te versterken. Concrete aanleiding voor het project Cuijk - Ravenstein is dat de dijk aan Brabantse zijde van dit riviertraject niet voldoet aan de veiligheidsnormen die sinds 1 januari 2017 gelden. Het gebied dat overstroomt bij een doorbraak strekt zich uit tot en met ’s-Hertogenbosch. Hiermee kent het dijktraject de norm van 1:10.000. Uit de toetsing van de afdeling Waterveiligheid blijkt dat er op het traject Cuijk-Ravenstein op grote delen een opgave is op zowel de hoogte, de stabiliteit als piping. In totaal moet er, binnen dit traject, ca. 21 kilometer dijk verbeterd worden. Langs het traject liggen een aantal kernen waarvan Grave de grootste is. In Grave bestaat de waterkering voor een deel uit de monumentale vestingmuren die eind vorige eeuw zijn versterkt in het kader van de hoogwateropgave destijds. Overige woonkernen aan de dijk zijn Overlangel en Neerloon. De realisatieopgave van deze dijkverbetering bestaat voor het grootste deel van het traject uit gronddijken met eventueel een langsconstructie voor stabiliteit en/of tegen piping. Het doel van deze aanbesteding is om met de winnende inschrijver een bouwteamovereenkomst te sluiten met een mogelijk vervolg voor de realisatie van het project in de vorm van één of meerdere UAV-gc contract(en). Fase 1 van deze aanbesteding betreft een selectiefase, met als doel om drie gegadigden te selecteren die doorgaan naar fase 2 van de aanbesteding, de dialoog en inschrijvingsfase. Voor meer informatie zie de selectieleidraad.
Interne identificatiecode: T134992
Type procedure: Concurrentiegerichte dialoog
Belangrijkste kenmerken van de procedure: Concurrentiegerichte dialoog met Selectiefase en dialoog- en inschrijvingsfase met 3 geselecteerde partijen. Tijdens de dialoog- en inschrijvingsfase vindt geen trechtering plaats. Voor meer info zie de selectieleidraad.
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45247230 Bouwen van dijk
Aanvullende classificatie (cpv): 45240000 Waterbouwwerkzaamheden, 45246000 Werkzaamheden voor rivierdebietregeling en hoogwaterbeheersing
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Opties:
Beschrijving van de opties: Binnen het project zijn meerdere meekoppelkansen vanuit zowel het waterschap als andere overheden. Deze zullen in de bouwteamfase worden uitgewerkt tot op DO-niveau alvorens er definitieve besluitvorming door de Stakeholder plaatsvindt. De uitvoering van meekoppelkansen zullen daarom als optie mee worden genomen in de betreffende realisatieovereenkomsten. Het waterschap beslist op een later moment of deze opties (deels) daadwerkelijk gelicht worden. Het Project kent de volgende meekoppelkansen waar aan gewerkt wordt: - Halfbastion Blauwkop - Koninginnedijk (verbetering weginrichting) - Recreatieve aansluiting Klooster Velp - Recreatieve aansluiting Romeinse oversteek - Zichtbaar maken Beerse overlaat - Herstel beekmonding Raam - Doorgaande fietsroute - Fietsbrug bij keersluis Cuijk - Recreatieve voorzieningen dijk - Fietspad Reek - Wandelpaden Lelyzone en Lage Wijdt - Wandelpad Neerloon - Reconstructie N321 - Schans Reek Voor meer info zie documenten.